Recenze Royal Horizons Boa Vista Kapverdské ostrovy

 

Recenze dovolené skrz CA Magnolia: S paní Vlaďkou jsme vybírali nejvhodnější dovolenou pro její rodinu na Kapverdách na přelom června a července 2018. Rozhodnutí padlo na hotel Royal Horizons BoaVista (bývalý Royal Decameron) na ostrově Boa Vista na Kapverdách. Jsme nyní nesmírně vděční klientce, že nám o své dovolené napsala recenzi a poskytla fotografie. A věřte, takto obsáhlou recenzi jinde nenajdete J. Mockrát děkujeme za cenné informace, které pomůžou dalším cestovatelům. Další informace k dovolené na Kapverdách naleznete ve článku zde

pláž u hotelu New Horizons Boa Vista

Recenze:

Dobrý den, konečně se dostávám ke slíbenému popisu naší dovolené pro další cestovatele. S pozdravem a díky J. Vlaďka. (pozn. tento hotel není v roce 2022 zatím v nabídce). 

Před odletem - výběr dovolené

Po dlouhém vybírání a hledání jsme se s rodinou rozhodli navštívit nám zatím neznámou destinaci Kapverdské ostrovy. Měli jsme dost času, vždy využíváme akcí super first minute, takže jsme vybírali již od října 2017. Hledala jsem o Kapverdách na internetu informace, až jsem nakonec našla cestovní agenturu Magnolia, která měla na svém webu i blogu vyčerpávající info.

Pokud jsem nenašla odpověď na nějakou otázku, stačilo se zeptat pana Lukáše Kazdery, který neuvěřitelně ochotně zodpovídal všechny moje (někdy až všetečné) dotazy o Kapverdách. Touto dobou jsme už měli rozjednanou poptávku v CK EXIM tours, takže jsem sbírala informace, neboť jsme už jen váhali, jestli navštívit klidný, téměř liduprázdný ostrov Boa Vista nebo ostrov SAL, který se dle popisu jevil jako "více žijící "a přesto klidná destinace. Nakonec zvítězila touha po klidu, relaxaci a vybrali jsme Boa Vistu.

Ve výběru a rozhodování nám opět velmi pomohl pan Lukáš Kazdera. Z CK Exim tours, jsme do té doby kromě kalkulace ceny zájezdu a potvrzení termínu neobdrželi žádné info navíc. Proto naše další spolupráce jasně směřovala k CA Magnolia. Společně jsme pro nás vybrali nejvhodnější hotel ROYAL HORIZONS bývalý hotel Royal Decameron. 

bazén - New Horizon Boa Vista

Část areálu hotelu Royal Horizons Boa Vista 

Veškeré rezervace, platby záloh, pokyny k odletu jsme řešili už s nimi.Je důležité vědět, že cena je naprosto stejná jako u pořadatele zájezdu, cestovní agentura si nic nepřiráží a neplatíte nic navíc. Jen počítejte, že velký rozdíl je v jejich přístupu. Opravdu chtějí dělat služby v cestovním ruchu úplně jinak a lépe!  Nikdy jsem se (snad kromě jedné dovolené přes CK Fischer, kde jsme měli štěstí na perfektní slečnu prodejkyni) s tak vstřícným jednáním nesetkala. CA Magnolia se o nás starala až do chvíle našeho odletu, tak, jako by vypravovala na dovolenou své vlastní děti nebo rodinu :-). Takže ještě jednou moc chválím a všem, kteří ještě váhají s kým cestovat, tuto cestovní agenturu vřele doporučuji!

Přípravy před odletem

Naše dovolená měla začínat v úterý 26. 6. 2018 odletem z Prahy, jelikož jsme z Moravy a do Prahy máme daleko, po D1 ještě dál :-), volili jsme jistotu a zamluvili si z pondělí na úterý ubytování v hotelu Kladno. Nebyl to žádný luxus, ale na přespání to bohatě stačilo a hlavně jsme měli jistotu, že se na letiště dostaneme včas.

Protože jsme měli včasnou rezervaci zájezdu - super first minute, obdrželi jsme od CK Exim Tours po celou dobu dovolené parkování u letiště zdarma. Tady musím taky organizaci pochválit. Přijedete autem na parkoviště v Buštěhradu, najdete si volné místo, kde zaparkujete a provozovatel Vás naloží i s kufry do minibusu a odveze na letiště k hlavnímu terminálu. Vše proběhlo v klidu a pohodě, žádný zmatek, stres nebo nestíhání.

Odlet 

Náš let neměl téměř žádné zpoždění, snad jen 10 minut, ale kdo by to řešil. Letěli jsme "jak jinak" než s Travel Service. Let na Kapverdy byl hodně dlouhý, téměř 7 hodin a to další spolucestující pokračovali ještě dále do Senegalu. Ta cesta je opravdu dlouhá, sedačky jsou úzké a nepohodlné. Servis v letadle byl super, tento dálkový let ještě provozovatel neočesal o občerstvení. Jako už například u leteckých zájezdů do Egypta. Nabídli nám 2 x za cestu nealko, 1 kávu nebo čaj, asi za hodinu až dvě po vzletu jsme dostali oběd, salát a zákusek. Výběr byl ze dvou hotových jídel neurčitého vzhledu :-). Chuť jídla nemůžu hodnotit, nejedla jsem toto jídlo ani cestou tam, ani cestou zpět. Manžel s dětmi jen ochutnali, ale také nejedli. Osobně bychom dali přednost bagetě nebo řízku s chlebem (mimochodem řízky si můžete za příplatek 300,- objednat před odletem). Myslím, ale že pro průměrně náročného strávníka jídlo určitě poživatelné bylo, jen naše rodina má s jídlem docela problém, jsme asi moc "rozežraní".

Přílet do destinace

Přistání na ostrově proběhlo hladce, pan pilot byl profík :-) a zvládl přistát na velmi krátké přistávací dráze hned napoprvé. Na letišti nás převedli pěšky do příletové haly (spíše pod dřevěnou pergolu, kde byly odbavovací budky), kde se nás ujaly delegátky a poslaly koupit víza. Měli jsme info, že vízum bude už možná 45 euro, ale nakonec bylo jen 25 euro a za dítě 11 let nechtěli vůbec nic.(pozn. CA Magnolia - víza byla s platnosti od 1. 1. 2019 zrušena a nahrazena bezpečnostní letištní taxou).

Jelikož se tvořily dlouhé fronty, protože zároveň s námi přistálo letadlo z Bratislavy a Německa, otevřeli ihned další okýnka a tím se vše urychlilo.  Pak byl ještě trochu zmatek se zavazadly. To jsme se vlastně poprvé setkali se známým kapverdským heslem "NO STRESS".  Pražské kufry vyjely u nápisu Hannover, slovenské zase u Prague a naše pro jistotu nevyjížděly nikde. Ale co, dovolená začínala a nebylo kam spěchat :-).

Posunuli jsme si čas o tři hodiny zpět a ze sedmé hodiny večerní byly rázem 4 hodiny odpoledne a kus prvního krásného dne v exotice byl před námi :-). Při východu z letiště nám delegátky předaly k vyplnění formuláře pro cizineckou policii (vyplníte jména cestujících, data narození, čísla pasů a formuláře pak předáte na recepci) a informace o hotelu v českém jazyce a co bylo velmi příjemné, tak jsme obdrželi vouchery, kde už byla i čísla našich pokojů. Na parkovišti stály malé autobusy s přívěsy na kufry. Každý měl za oknem název hotelu, do kterého jedete. Domorodec - řidič si od vás převezme kufry a na každý kufr napíše číslo pokoje, které mu z papírů nahlásíte. O kufry se již dál nestaráte.

pohled na hotel New Horizons Boa Vista

 Hotel Royal Horizons Boa Vista

Hotel je od letiště asi jen 5 minut jízdy, takže než se rozkoukáte po krajině, už zastavujete. Velmi milé bylo, že po výstupu z autobusu se na vás "vrhnou" animátoři, kteří Vás mile přivítají a za stálého tance Vám předají welcome drink a připnou náramek all inclusive. Na recepci zaplatíte pobytovou taxu 2eura/os/noc (děti neplatí), pak  vám předají klíče od pokojů, kartičky na výměnu osušek (mění se u hlavního bazénu) a kartu na elektriku (tu jsme nepoužívali, v čipu na pokoji byl zastrčený papírový karton a elektrika se proto při odchodu nevypínala :-)). K našemu pokoji, nebo spíše bungalovu nás dovedl jeden z animátorů. Kufry už na nás čekaly u vchodu do pokojů.

Ubytování

Celý hotelový resort je složený z max. jednopatrových zděných vilek, nečekejte žádnou výškovou budovu. Buď máte pokoj v přízemí, nebo v prvním patře. My jsme byli ubytovaní u klidového bazénu. Dál od pláže, ale zase všude blízko a klid bez hudby u hlavního bazénu. Vybavení pokojů je starší, ale dostačující, stejně se tam jde člověk jen vyspat.

Postele byly obrovské, každá měla šířku 160 cm a byly na pokoji dvě. V případě, že s vámi jedou děti a ve smlouvě jsou psané na přistýlce ve dvoulůžkovém pokoji, počítejte s tím, že přistýlkou je myšleno, že se k jednomu dospělému a postel vejde jedno dítě.

Potom jsou tam ještě pokoje ve formě apartmánů, pro více osob, ten jsme viděli jen na fotkách hotelu. Zařízení koupelny starší, ale funkční. Na dovolenou jedu k moři a za odpočinkem, takže nějak nemám potřebu hodnotit stav sanity, rez na bateriích a zašlé spáry v koupelně. Někde v recenzi zmiňovali, že jim chyběly hotelové pytlíčky se šampony a mýdlem. Tady to bylo šikovně vyřešeno větším zásobníkem na mýdlo, který byl u umyvadla a jeden ve sprchovém koutě.

ubytování v hotelu New Horizons Boa Vista

 Naše ubytování v hotelu

My jsme mýdlo využili jen na ruce, jinak si vozíme vlastní sprchové gely a šampony, na které jsme zvyklí. Klimatizace fungovala dobře, LCD TV jsme zapnuli jen jednou na zkoušku a pak už jsme nevyužívali. Byly tam jen 3-4 kanály, z toho dva sportovní.

Úklid probíhal každý den během celého dne, my jsme si většinou požádali jen o doplnění toaletního papíru a jedenkrát jsme chtěli vyměnit osušky a ručníky. Dejte si pozor, pokud vám osušky odnesou, nevymění hned za nové, asi nemají tolik kusů. Osušky nejdříve posbírají z pokojů, vyperou a navečer Vám přinesou čisté. My jsme o tom četli před dovolenou, takže jsme si přibalili náhradní a bylo po problému :-).

All inclusive v hotelu New Horizons Boa Vista

 čerstvý tuňák na All inclusive 

Stravování

Bylo absolutně dostačující a hlady tady neumře určitě nikdo. Jen pokud můžeme srovnávat např. s Řeckem 4* hotely, tak tam bylo stravování určitě na vyšší úrovni. I co týče rozmanitosti a chuti. Opět ale nemůžu kritizovat, Řecko je Evropa a tady jste v jiném světě, takže počítáte s tím, že ochutnáte jejich pokrmy.

Důležité bylo, že se snažili uspokojit chuťové buňky všech hostů. Jeden den se dokonce pokusili i o naše klasické řízky :-), dále pekli hovězí roastbeef, vepřová žebírka, kuřecí stehýnka, celá kuřata, v nabídce byly každý den různé ryby. Přílohy rýže, kuskus, brambory, batáty, hranolky, pečivo. Pizza a těstoviny, různé saláty, polévky, zelenina aj. Kdo má rád zákusky stylu Turecko, Egypt, Řecko, tak bude trochu zklamaný, tady byl v porovnání výběr hodně slabý. Dokonce i zmrzlina byla jen k obědu a chuťově nic moc.

Nejlepší byly snídaně :-) Od palačinek, přes lívance až po vaječné amolety a volská oka, nevěděli jste, co si dát dřív. Ani klasická míchaná vajíčka nám nechyběla, ta v nabídce nebyla. Jídelna byla velká, dalo se jíst i venku na terase. Netvořily se žádné fronty u bufetových stolů, i když jste přišli 5 minut před koncem snídaní, obědů nebo večeří, vždy byly stoly doplněné a bylo z čeho vybírat. Obsluha neustále uklízela stoly, prostírala pro další hosty, doplňovala čisté talíře, sklenice. V jídelně jste si nápoje k jídlu buď načepovali sami (nealko, pivo, víno) nebo Vás obsloužili zaměstnanci přímo u stolu.

V resortu byl jeden hlavní bar, bar u bazénu a bar na pláži. Všude dělali na objednávku míchané nápoje (i nealko pro děti), výborné presso nebo cappuccino z čerstvě mletých kávových zrn. V baru u bazénu podávali pití z bezpečnostních důvodů pouze do plastu a to i večer.

Bary v pohodě stačily pro kapacitu hotelu, opět vždy v poklidu bez fronty nebo tlačenice. Bar na pláži jsme využívali jen na pití, nějak nebyl prostor v žaludku na konzumaci svačinek mezi jídly :-). Ale pokud jste nechtěli opustit pláž a jít na oběd do hlavní jídelny, byla možnost dát si oběd v baru na pláži. Nabídka podle hlavní jídelny byla hodně omezená, ale vybrat se určitě dalo.

1 x za pobyt si můžete rezervovat večeři ala carte v oddělené restauraci. Tu jsme nevyužili. Jen pro zajímavost, nepotkaly nás žádné zažívací potíže a s hygienou stolování v jídelně jsme byli naprosto spokojeni.

pláž u hotelu New Horizons Boa Vista

Pláž 

Pláž a oceán

Tato oblast naší dovolené předčila vše ostatní. Oceán a jemný světlý písek je něco, co jsme viděli a zažili poprvé v životě. Tady to prostě byla nádhera se vším všudy. Oceán byl divoký, zaplavat si tady opravdu skoro nešlo, ale naprosto skvěle jsme se vyřádili ve vlnách, bez toho abychom byli sedření od kamenů nebo štěrkopísku.

Voda krásně zeleno-modrá, podle fotek srovnatelná s jinými, daleko dražšími destinacemi. Prostě jedním slovem NÁDHERA. Lehátka nebylo třeba si rezervovat, po celý den se našla nějaká volná. Počasí na Boa Vistě jsme měli pro tuto oblast krásné. Jen jeden den byla oblačnost, jinak slunečno. Teploty nepřesáhly 28 st., takže nebylo ani velké horko. Trochu nás štval stálý vítr, ten nepřestal nikdy, ale přežili jsme to. Oceán měl teplotu 24-25st. Měřili jsme teploměrem rybičkou :-). Suvenýry pro rodinu jsme nakoupili u zdejšího Senegalce, který byl na pláži. Nebyl dotěrný, byl slušný a měl i dobré ceny, nesrovnatelné s hotelovým obchodem. Senegalci sedí na pláži až dál od lehátek a pokud chcete, jdete si za nimi sami. Na pláži je celý den ostraha, která zajišťuje, aby prodejci neobtěžovali rekreanty, i když to snad ani není potřeba :-). My jsme s nimi neměli žádný problém.

suvenýry na pláži u hotelu New Horizons Boa Vista

 Momentka s prodejcem suvenýrů na pláži 

Závěr

Závěrem bychom tuto dovolenou jako rodina zhodnotili jako naši zatím nejlepší. I když ta cesta byla opravdu úmorná, stálo to za to a určitě se sem rádi vrátíme nebo zkusíme jiný hotel či jiný ostrov. Příjemně nás překvapilo, jak milí jsou tu lidé, nepožadují bakšiš, pořád se usmívají, mluví na vás i trochu česky. Prostě je vidět, že mají úplně jiné životní priority. Možná by stálo ještě za zmínku, že jsme podnikli je jeden výlet a jeli na výlet do města Sal Rei. Tam nás to velmi zklamalo, město bylo špinavé, plné otravných kšeftařů, kteří nás zatahovali do jejich domů a snažili se za každou cenu prodat vám cokoliv, i to, co jste nechtěli. Měli jsme problém se jich zbavit. Vezli jsme sebou sladkosti a pastelky pro děti, ale žádnou školu jsme nenašli. Nějaké cukrovinky jsme rozdali dětem, které si hrály na hřišti.

V poslední den odjezdu, jsme měli pokoj opustit do 12ti hodin a cca ve 14,30h jsme odjížděli na letiště. POZOR z letiště na Boa Vistě nesmíte převézt ani jeden zapalovač, jak u sebe, tak v zavazadlovém prostoru! Vše kontrolují. Zvláštní je, že přivézt je sem není problém :-(. Na zpáteční cestě jsme dlouho čekali na odlet našeho letadla, mělo zpoždění, takže se nám to poněkud zkomplikovalo. Navíc jsme ještě měli mezipřistání v Dakaru, takže přes 9 hodin v letadle, to bylo opravu úmorné.

Ale nakonec vzkaz všem, kdo váhají, jestli Kapverdy navštívit, tak určitě říkám ANO, stojí to za to :-).

Vlaďka, 3. 9. 2018

tlatko zjezdy

Související články

Kapverdy, kompletní informace a tipy jaké vybrat ubytování

Hotel Oasis Atlantico Belorizonte recenze, jak jsme navštívili ostrov Sal

Počasí na Kapverdách, kdy vyrazit a prší tam?

Víza Kapverdy, přes CK nebo si zařídit sám?

 

dovolená u moře

 

 

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

Copyright © 2016 - 2024 Michaela Novotná Všechna práva vyhrazena.