Kam jet na ostrov Gran Canaria? Tipy ny super ubytování

 

Gran Canaria dovolená: Velmi těžko se hledá lepší destinace, než jsou Kanárské ostrovy z pohledu jejich dostupnosti, celoročního klima, infrastruktury, nádherné přírody, slunce a koupání. Tentokrát věnujeme článek ostrovu Gran Canaria, který je úžasným místem pro všechny, kteří hledají rozmanitou dovolenou, od přírodních vulkanických pláží, umělých pláží s bilým pískem, po hornaté vnitrozemí a vulkanické krátery. A kdy ostrov navštívit? Kdykoliv během roku. Níže uvádíme 6 tipů na skvělé zájezdy na tento ostrov. 

Oproti Tenerife nabízí Gran Canaria větší množství umělých pláží, tedy pláží, které jsou chráněny před oceánem a vlnami. Je to velmi příjemné, protože nejenom, že se zde bezpečně vykoupete, ale teplota vody je také vyšší. Naopak přírodních pláží si dosyta užijete v oblastech na severu nebo v lokalitě Maspalomas a Playa del Inglés, kde leží přírodní rezervace s dunami v Maspalomas.

gran canaria dovolená

Pohled na duny od hotelu RIU v Playa del Inglés

6 tipů na oblíbené hotely pro dovolenou na Gran Canarii

Nabídky a služby v jednotlivých hotelech se neustále mění, proto pro aktuální termíny a informaci si vždy rozklikněte název hotelu. V roce 2022 vychází Kanárské ostrovy v hlavní sezóně cenově stejně jako Středomoří, proto, pokud zvažujete dovolenou u Atlantiku, letos neváhejte. 

 

1. Hotel Paradise LagoTaurito je jedním z nejoblíbenějších hotelů na Gran Canarii. Poskytuje veškeré služby, které si můžeme jednom představit, od mnoha bazénů, některé jsou přes zimu vyhřívané, po spa, aquapark a samozřejmě krásnou pláž. Oblast Taurito je navíc považována za nejteplejší místo na ostrově. Hotel má skvělé zázemí pro rodiny s dětmi.   

 

2. Mogán PrincessTy nejkrásnější výhledy na Gran Canarii zažijete u hotelů, které leží na západní straně ostrova, Jedním z nich je hotel Mogán Princess. Hotel poskytuje stravování formou all inclusive a navíc, má vlastní plážový bar, kde all inclusive uplatníte. na pláž vás několikrát denně dopraví hotelový autobus. nevynechejte určitě krásný přístav Mogán, kde se konají proslulé trhy. Mogánu se přezdívá Benátky Španělska. 

 

3. Hotel Dunas Suites and Villas Resortje příjemný resort uprostřed rozlehlé zahrady, kde jsou rozmístěny jednotlivé vilky a suity. Stravu můžete vybrat s polopenzí nebo formou all inclusive. Pláž je vzdálena zhruba 1,2 kilometru. Na pláž v Maspalomas vás několikrát denně dopraví hotelový autobus. Nedaleko ubytování leží proslulé duny v Maspalomas.

gran canaria dovolená mogán

Puerto de Mogán, nejromantičtější místo na ostrově

 

4. Hotel Lopesan Costa Meloneras Resort, Spa and Casino, hotel leží nedaleko majáku v Maspalomas, tedy ihned u několik kilometrů dlouhé pláže vedoucí z Maspalomas do Playa del Inglés. Jedná se o luxusní hotel uprostřed udržované tropické zahrady s několika bazény a vlastním spa. Doporučujeme pro náročné klienty. 

 

5. RIU Vistamar je ideálním místem pro milovníky výhledů na oceán. RIU leží přímo nad jednou z nejkrásnějších umělých pláží na ostrově, Playa Amadores. Na pláž vozí klienty několikrát denně hotelový autobus. Playa Amadores je spojena pěší zónou s druhou krásnou pláží Puerto Rico, kam pohodlně dojdete. Strava v hotelu je formou All inclusive. 

 

6. Hotel Gloria Palace Amadores Thalasso má naprosto unikátní panoramatický výtah, který vás zaveze na pěší zónu meži plážemi Playa Amadores a Puerto Rico. Z hotelu a hotelového bazénu je naprosto úžasný výhled na oceán. Hotel poskytuje velké množství služeb včetně Spa. Forma stravy je nejčastěji all inclusive.

Shrnutí kam na dovolenou na ostrově Gran Canaria

Na ostrov Gran Canaria můžete vyrazit na dovolenou celoročně. Pokud nevíte, kdy vyrazit, přečtěte si článek Kanárské ostrovy počasí. Ostrov Gran Canaria ja ideální kombinací nádherných pláží, krásného vnitrozemí a veškerého zázemí ostrova. Oproti Tenerife je Gran Canaria klidnější a oproti ostrově Lanzarote a Fuerteventura rozmanitější.Potřebujete poradit s výběrem dovolené?

 

tlatko zjezdy

 

Informace k letům na Gran Canarii

Lety přes cestovní kanceláře jsou většinou přímé. Většinou letů je z Prahy, během léta i z Brna. Let trvá okolo 5 hodin. Při příletu máte možnost vidět na pravé straně nejvyšší horu Španělska Pico Del Teide na ostrově Tenerife. Pokud preferujete vlastní cestu a itinerář výhodné jsou odlety z Polska nebo Vídně, ale i Prahy, kde máte možnost využít leteckých společností jako Tap Portugal. Některé lety jsou přímé, některé s přestupy. 

 

kam na gran canarii

Pláž v Amadores, jedna z nejkrásnějších na ostrově

Počasí, aneb kdy vyrazit na ostrov Gran Canaria?

Teploty jsou celoročně podobné, vhodné k trávení dovolené u moře, ochlazení přichází od prosince do března, kdy se pohybují zhruba okolo 20 až 23 C. Je třeba si uvědomit, že je opravdu citelný rozdíl mezi severem a jihem ostrova, zejména v zimě, kdy na severu více fouká a je chladněji. Nejtepleji bývá v červenci až září, kdy se teploty ve stínu na ostrově šplhají ke třicítce. Naprosto ideální měsíce pro dovolenou jsou říjen a listopadu, kdy u nás přicházejí první mrazíky a na Gran Canarii je nejméně větrno a oceán je vyhřátý po sezóně. Skvělý je také duben, květen a červen, kdy se ideálně kombinuje pobyt u moře s poznáváním ostrova. Leden a únor bývá nejchladněji, ale teploty neklesají pod 20 C. 

maspalomasduny

Duny u Maspalomas

Půjčení auta na gran Canarii

Půjčoven je na Gran Canarii minimálně desítka. Doporučujeme půjčovnu Cicar. Půjčovna je hned na letišti. Vše je přehledné a snadné, nafotili jsme všechny formuláře, není tedy problém si přečíst vše o půjčení auta na Gran Canarii. Automobil si samozřejmě můžete půjčit až ve vašem hotelu na den, dva. Palivo je levné, cesty ve skvělém stavu a řidiči ohleduplní. Většina autopůjčoven vám také dopraví bez problému automobil až do hotelu.  

 

V jaké lokalitě se ubytovat?

V zimních měsích je ideální ubytovat se v jižní části ostrova. To je od Playa de Inglés, Maspalomas, přes Puerto Rico, Amadores až do Puerto Mogán. Největší výběr ubytování nabízí Maspalomas a sousední Playa del Inglés. Obě místa leží u několik kilometrů dlouhé pláže a Atlantiku, mezi přírodní rezervací s písečnými dunami. Zde nejsou umělé pláže, počítejte tedy s tím, že se některý den kvůli koupání možná uchýlíte k bazénu, až budou velké vlny. 

 

Jednotlivá letoviska

Maspalomas

Maspalomas je opravdu velmi rozlehlé. Povětšinou zde najdete bungalovy, větší řetězce leží u pláže. Je zde mnoho restaurací, supermarkety, obchůdky, fitness, salóny, zubaři apod. Maspalomas je také s Playa del Inglés město, které neleží v kopcích, jako některé západní lokality.

maspalomas dovolená gran canaria

Pláž v Maspalomas

Puerto Rico

Puerto Rico leží v údolí s umělou pláží a přístavem, ze kterého vyplouvají lodě do Mogánu a Amadores. Byla zde pláž s nejjemnějším pískem. Velká, krásná umělá pláž vhodná pro plavce i neplavce. Oproti Maspalomas mi přišlo, že je zde víc kaváren a restaurací hned na pobřeží. Celé Puerto Rico se rozprostírá do vnitrozemí, většina hotelů a ubytování je zasazeno v kopcích. Lokalita je chráněná z větší části od větru.

pláže gran canaria

Pláž v Puerto Rico

Amadores

Amadores je menší, ale velmi podobné místo Purto Ricu. Opět leží v údolí. Na promenádě nechybí obchůdky, kavárny a restaurace. Obě místa Amadores a Puerto Rico jsou spojeny pěší zónou u oceánu. Pláž je krásná, umělá s průzračnou vodou

amadores gran canaria dovolená

Pláž Amadores

Puerto de Mogán 

Puerto de Mogán je přístav, kterému se říká španělské Benátky. Okolo přístavu nejsou hotely a vše na vás dýchne španělskou architekturou. Úzké uličky plné živých květin a keřů střídají vodní kanály. V pátek se zde koná vyhlášený trh. Pokud chcete nakoupit suvenýry, dárky, oblečení, alkohol, sýry a kdo ví co ještě. Určitě se zastavte. Trh je tak dlouhý, že se vine od pobřeží až po supermarket Dino, zhruba 2 km.

mogan gran canaria

Pláž v Puerto de Mogán

Vnitrozemí

Místní provozovatelka restaurace to vystihla přesně. Gran Canaria má všechno, co potřebujete. Pláže, když se chcete koupat a opalovat a hory, když chcete na výšlap, piknik do vnitrozemí a vidět víc zeleně. Pokud se chcete podívat do vnitrozemí z  0 m. n. m vystoupáte až na 1813 m. n. m. na Roque Nublo. Při dobré viditelnosti spatříte nejvyšší horu Španělska Pico del Teide na Tenerife.

roquenublo gran canaria

Roque nublo, snadno dostupný s překrásným výhledem

Ve vnitrozemí se pasou kozy. Od palem se přesunete k borovicím a chladnějšímu podnebí. Silnice jsou opravdu strmé a zatáčka střídá zatáčku, ale pokud by nahoře panovalo špatné počasí, na silnici vás nepustí. Vnitrozemí je právě místem pikniků v borovicových hájích. Jsou zde i kempy. 

 

Ceny

Ceny jsou zde nepatrně vyšší než na Fuerteventuře. Výhodně se dají pořídit polední menu s nápojem. Steak s přílohou vyjde zhruba na 18 EUR, pizza 10 EUR, ryba 15 EUR. Káva okolo 2 EUR. Všechno potřebné koupíte v supermarketech Dino. Výlety a vstupy do Aqua parku a Zábavního parku jsou mezi 15 - 35 EUR. Z Puerto Rico vyplouvají lodě na pozorování delfínů a kosatek, cena se liší dle sezóny. 

trh

Tržiště na severu ostrova

Jídlo a pití

Co je pro ostrov typické, tak to jsou brambory. Brambory vařené ve slané vodě podávané ve slupce s omáčkami. Hodně se jí samozřejmě ryby a hovězí maso. V Mogánu v době trhu můžete ochutnat čerstvou cukrovou třtinu, které pochází právě z Kanárských ostrovů a až poté se rozšířila do Ameriky. Pokud nebudete mít snídani na ubytování, řetězec Dino má skvělou pekárnu a pečiva na sladký i slaný způsob máte k výběru tolik, že nebudete vědět, co zakoupit. Pro ostrovy je také typický rum Arehucas. Hodně se pije pivo San Miguel a Tropical, vína povětšinou dovážená z Andalusie.

 

Shrnutí dovolené na Gran Canarii

Ostrov je opravdu malým kontinentem. Navíc je zde celoročně příznivé klima, není tu zima, ani nejsou velká vedra jak ve Středozemí. Pláží od přírodních po uměle vybudované najdete po celém ostrově. Skvělé na Gran Canarii je, že zde pořídíte úplně všechno. Nechybí ani velká nákupní centra u hlavního města. Přesto, že ostrov je s Tenerife nejnavštěvovanejší turisty, všude je klid a Gran Canaria je tedy ideální dovolenkovou destinací. Pokud hledáte dlouhé písčité pláži s osamělými hotely, zkuste ostrov Fuerteventura

 tlatko zjezdy

Související články:

Fuerteventura, dovolená plná pláží

Kanárské ostrovy, který vybrat?

Kapverdské ostrovy, exotika na dosah

Půjčení auta na Kanárských ostrovech

Tenerife dovolená, ostrov přírodních pokladů

Kanárské ostrovy počasí, kdy vyrazit

 

dovolená u moře

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

Copyright © 2016 - 2024 Michaela Novotná Všechna práva vyhrazena.