Fuerteventura dovolená - 7 tipů na skvělé zájezdy

 

Fuerteventura dovolená: přemýšlíte nad dovolenou na Fuerteventuře? Typickým znakem pro tento ostrov jsou krásné pláže, což z Fuerteventury dělá ideální místo pro dovolenkování. Přinášíme podrobný přehled, kam se na Fuerteventuře vydat a jaká dovolená je ta nejlepší pro vás. Nechybí samozřejmě tipy na konkrétní zájezdy, ubytování a přesný popis, jak si jednoduše vypůjčit automobil. Letos je nabídka i cena zájezdů na Fuerteventuru velmi atraktivní. 

Fuerteventura dovolená

Foto: Castillo beach Fuerteventura 

Skvělým faktem dovolené na Kanárských ostrovech je to, že se sem můžete vypravit celý rok. Ano, od ledna do března, jsou teploty nižší, nicméně i 20 C je pro nás v tomto ročním období skutečně letní počasí, kdy se můžeme v pohodě opalovat. Mimo sezónu vás vyjde dovolená samozřejmě levněji a v letoviscích je větší klid. S CK se na Fuerteventuru dopravíte pohodlně z Prahy. Ostrov je bezpečný, klidný, jen je třeba počítat s větrem, který může být zejména právě v jarních měsících nepříjemný. Dominantou ostrova jsou menší letoviska po východním pobřeží.

Typy na skvělé zájezdy

Z ubytování seženete veškerý komfort, na který jste zvyklí. Od kempů po 5* hotely. Na Fuerteventuře a celkově na Kanárských ostrovech je běžné stravování většinou bez stravy, se snídaní nebo s polopenzí. All inclusive seženete většinou ve větších hotelech a světových řetězcích. Polopenze nebo ubytování bez stravy se vůbec nebojte. Naopak, každé letovisko má absolutně vybavenou infrastrukturu a apartmány poskytují plně vybavené kuchyně. Řetězce supermarketů mají výborné pečivo k snídani, restaurace jsou na každém rohu nebo si můžete uvařit dle vašeho gusta. Nabídka a rozsah služeb v hotelech se neustále mění, pro aktuální oficiální informace si vždy rozklikněte název hotelu. 

 

1. Elba Carlote v Caleta de Fuste je krásný hotel ležící přímo u pláže. Caleta de Fuste je jedním z největších letovisek na ostrově, byla zde zbudována nová městská pláž pro pohodlné koupání. Další umělé pláže se nacházejí směrem na západ. V místě je několik desítek restaurací, půjčovny aut, supermarkety, jednou týdně se zde koná trh s oblečením a rukodělnými výrobky. 

elba fuerteventura

Hotel Elba Carlote, zdroj ca-magnolia.cz

 

2. Hotel SBH Club Paraiso Playa na jihu ostrova ležící na pláži s All inclusive doporučuji všem milovníkům klidu, nejbližší civilizace je zhruba 2 km. Na pláž se dostanete po schodech, tak určitě není vhodným ubytováním pro osoby s omezenou pohyblivostí. Hotel je vyhlášen také svojí stravou a pečlivostí personálu. Pláž je překrásná, přírodní a dlouhá několik kilometrů. 

fuerteventura dovolená

Pláž u hotelu SBH Paraíso Playa, zdroj ca-magnolia.cz

 

3.  Apartmány Palm Garden leží v Morro Jable, které je proslulé svými překrásnými dlouhými plážemi. Jedná se o nejjižnější letovisko na Fuerteventuře. Apartmány mají plně vybavenou kuchyni, můžete zvolit ubytování formou snídaně nebo polopenze. Oceán leží zhruba 300 m od ubytování. 

 

4. R2 Rio Calma Hotel v Costa Calma, ležící na břehu oceánu. Hotel R2 Rio má skvělé recenze, na ty se musíte podívat a přečíst. Hotel, ač je velký, má překrásné budovy a pokoje ve koloniálním stylu. Dominantou je velký bazén uprostřed zahrady a vlastní menší plážička vedle které je malá laguna s důmyslným systémem vyhřívání vody pomocí lávových kamenů. Na pláž v Costa Calma dojdete zhruba za 15 minut pěsky. Místo je ideálně pro trávení odpočinkové dovolené, jak ve dvojici, tak s dětmi. No a jako poslední bonus, výborná polopenze (možno zakoupit i plnou penzi). Na večeře si pánové prosím přibalte dlouhé kalhoty, tedy formálnější oblečení. 

Fuerteventura dovolená

Hotel R2 Riu Calma, zdroj ca-magnolia.cz

 

5. Oasis Dunas leží na severu ostrova ve známém letovisku Corralejo. V rámci ubytování můžete zvolit několik typů apartmánu s až dvěma ložnicemi. Stravování je nejčastěji formou polopenze. V okolí je množství restaurací. Pláž leží zhruba 900 m od hotelu, pokud se vydáte na jihovýchod, tak zde leží přírodní rezervace se známými dunami a kilometry téměř opuštěných pláží

 

6. Jandía Princess je pohádkový hotel ležící pouhých 150 metrů od nádherné pláže Playa Esquinzo. Je ideální pro všechny, kteří vyhledávají na dovolené klid a zázemí hotelu nebo naopak cestují vozem po ostrově. Nejbližší městečko Morro Jable leží 5 kilometrů od hotelu. 

jandia princess Hotel Jandía Princess, zdroj ca-magnolia.cz

 

7. Occidental Jandía Playa leží také v v oblasti Morro Jable, stranou od úplného centra tohoto malého letoviska. Stravování je možní s polopenzí nebo all inlcusive. Do centra letoviska je to zhruba 4 km po pobřežní propenádě, Zde doporučujeme využít spíše služeb v rámci all inclusive kvůli vzdálenosti. Naopak hotel je ideální pro ty, kteří si chtějí uživat klidu dlouhé široké pláže, která je vzdálena zhruba 300m. 

kanrské ostrovy dovolená

 

Fuerteventura, další informace k dovolené

Doporučené ubytování s vlastní cestou 

Pokud se chystáte vlastní cestou, velmi výhodné je ubytování v apartmánech Castillo Beach v Caleta de Fuste. Apartmány jsou vybaveny klasicky, ložnice, obývací pokoj s rozkládací sedací soupravou pro další dvě osoby a plně vybavenou kuchyní. Nechybí bazén, restaurace a jako překvapení, jedna z recepčních je Češka. V ubytování je možné si přikoupit stravování. Je nutné počítat s tím, že některé ubytování všeobecně leží dále od oceánu. 

Fuerteventura ubytování

Foto: Ubytování v bungalovech Castillo beach. Ložnice, obývák, kuchyň + koupelna. Venkovní bazén. 

tlatko zjezdy

 

Související články

Půjčení automobilu na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy počasí, opravdu je teplo celý rok? 

Kanárské ostrovy, jaký ostrov vybrat?

Dovolená na Gran Canaria, kompletní informace

Tenerife dovolená, podrobný průvodce

Mallorca dovolená Baleáry

 

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

Copyright © 2016 - 2022 Všechna práva vyhrazena.