Hotel Oasis Atlantico Belorizonte recenze 

 

Hotel Oasis Atlantico Belorizonte na Kapverdách byla jasná volba při procházení možností ubytování na ostrově Sal. Nehledáme 5* resorty, vyhledáváme zejména soukromí, klid, trochu přírody, naopak krásná pláž byla podmínkou. Bungalovy uprostřed rozlehlé zahrady měly výše uvedené splnit na 100%. 

Rozhodnutí vyrazit na Kapverdské ostrovy padlo zejména z důvodu blízké exotiky. Let okolo 7 hodin připadal jako ucházející vzhledem k tomu, že se jednalo o 9 denní dovolenou. Kapverdské ostrovy mě lákaly asi 7 let, ale teprve letos jsem se rozhodla vyrazit. Klientka Michaela, 2017. 

oasis atlantico belorizonte

Čekání na nejvýhodnější Last minute

Předem nahlášená dovolená nehraje moc do karet čekání na nejvýhodnější last minute nabídku. Cena spadne, ale mnohdy se stane, že hle a najednou je termín vyprodaný. Chce to pevné nervy. My si toto dovolit nemohli, zvolili jsme spíše jistotu a zájezd pořídili s předstihem. Podle recencí předchozích cestovatelů nakoupili opalovací krímy s vysokým UV, nějaké léky, repelent a hromadu knih. Dovolená mohla začít. 

Santa Maria pláž

Cesta na pláž od Oasis Altnatico Belorizonte

Cesta na Kapverdy

Na Kapverdy se létá s boeingem 737-800, co si budeme povídat, tento typ letadla je určen pro krátké vzdálenosti. Nečekejte tedy extra místo pro nohy. Doba letu byla zhruba 6,5 hodiny, let byl přímý. V době naší dovolené jsme na palubě dostali kelímek vody a těstoviny, ale prý se zanedlouho po nás vše zlepšilo. Odlety jsme v poledne. Do letadla se hodí nějaká mikina a něco na ukrácení cesty. 

Na letišti si kupte případně vodu, nějaké pochutiny, ať nemusíte utrácet v oblacích. Jídlo si můžete nabalit i z domu, třeba i řízek přijde během letu vhod :-). Náš spolusedící stihl vypít čtyři Plzně ještě na ranveji, následně usnul, příště beru sedadla do uličky, překračovat ho nebylo nejjednodušší. 

Hurá, jsme na Kapverdách

Po trochu bláznivém přistání (hodně fouká) na malinkém letišti na ostrově Sal si vyzvednete kufry a projdete celní zónou a vízovou přepážkou. (pozn. agentury: Víza byla pro občany EU od roku 2019 zrušena, zavedena je nyní splatná taxa, více v odkazu Víza na Kapverdy). Na letišti čeká delegátka Petra, která nás násměrovala do našeho autobusu. Ostrov je malý, v Oasis Atlantico Belorizonte se octnete během zhruba 15 minut jízdy. Co cestou uvidíte? Pár koz a jediný kruhový objezd na ostrově směrem do Santa Maria, vtipné je jak místní jezdí po kruhových objezdech. Blinkr doprava zapínají před objedzem a nechávají ho zapnutý do doby než kruhový objezd opustí, který je jejich výjezd nezjistíte dřív, než ho opustí.

kapverdy

Pláž u hotelu rozhodně nezklamala

Ubytování v Oasis atlantico Belorizonte 

Personál Oasis Atlantico Belorizonte je milý, snaží se se vším vyjít vstříc. Po příjezdu vás uvítají nápojem a za chvilku jste ubytováni v jendnom z bungalovů nebo hlavní budově. Oasis Atlantico Belorizonte nabízí více druhů ubytování, jak jsem se zmínila - ubytování v hlavní budově a v bungalovech, nyní i nových apartmánech, což jsou dvoupatrové budovy. U bungalovů si můžete vybrat klasiků a superior, ten je novější. Ubytování je jednoduché, čisté. V pokoji je lednička, televize, trezor a hlavně klimatizace. Koupelna s vanou, záchodem a bidetem. Kdo je náročnější na ubytování, může zkusit sousední hotel Oasis Salinas Sea. My dostali bungalov hned u branky směrem na pláž. Ve dne v noci stojí u plotu hlídači, aby se do hotelu nedostali nezvaní hosté, prodavači suvenýrů apod.

kapverdy sal vnitrozem

Vnitrozemí ostrova Sal

 

Kapverdy nemají přírodní zdroj pitné vody, voda se na obřích tankerech dováží nebo se filtruje z vody mořské, proto nedoporučuji pít vodu z kohoutku. Po dvou dnech mi začalo neblaze škrundat v žaludku, panáček rumu to hned zpravil. Balená místní voda je k dispozici kdykoliv si řeknete a je pravidelně doplňována do ledničky na pokoji. 

Foto: Ubytování v bungalovu

Strava

All inclusive nevyhledávám, ale nebyli jsme si jisti, jak bychom se zde stravovali, nakonec jsme byli mile překvapeni. Strava je výborná, většina turistů se vrací s několika kily navíc, já asi s pěti :-). Vybere si každý všežravec, masožravec i bíložravec. Běžně z masa ryby, mořské plody, kuřecí, mleté maso. Těstoviny, brambory, rýže. Zeleninové saláty, dresingy a dezerty a hlavně výborné pivo strela. 

Dostanete kupóny na degustační večeři, během pobytu se koná grilování a různé tématické večeře. Restaurace nebyvájí v žádný čas přeplněné. Vždy je jak dostatečný výběr jídla, tak talířů, stolů a pití. Bar na pláži disponuje spíš drinky než jídlem, pro jídlo si zajdete vždy do restaurací.

 langusta sal

All inclusive je vynikající a bohatý na místní ryby a mořské plody

Pláž

Pláž, ta byla hlavní lákadlo a nespletla jsem se. Teplý, tyrkysově modrý Atlantik. Na rozdíl od ostatních exotik je oceán vhodný pro vodní tvory, skvěle si zaplavete, žádné mělko. Oceán byl v době pobytu v září klidný. Někdy však, když je obzvlášť větrno, můžete zažít pořádné vlny, my to stěstí neměli. 

Santa Maria Pl Kapverdy

Cesta k mysu

Pokud se dáte na pláži vpravo, dojdete k mysu, kde si můžete vyzkoušet surfování, nalevo je vesnička Santa Maria. Pláž je široká, klidná, nečekejte žádné nacpané Bibione. Na pláži je hotelový bar, slunečníky a lehátka zdarma. Dle mého, nejhezčí pláž mají právě hotely Oasis Atlantico Belorizonte a Oasis Salinas Sea.

 

 

Zábava

V hotelech probíhají animační programy jak pro malé, tak velké, můžete zkusit školu potápění v bazénu, večerní taneční programy nebo zajít na masáž. V městečku je jedna diskotéka, najdete zde pár barů a restaurací. Během dne se konají animační programy pro děti a dospělé. Většinou u bazénu nebo se hrají na pláži nějaké hry.

 Foto: Středověký lom Salinas

 

 

Negativa

Za negativum považuji dvě věci. Za prvé, že v letadle bylo k dispozice jedno WC, přední WC bylo uzavřeno pro první třídu. Představte si, že by se těm 200 lidem na palubě chtělo na záchod v jeden moment :-). Ještě, že je během letu času dost, takže máte sedět nebo stát frontu na wc.

 

Druhé negativum bylo to, že jsme se dozvěděli až na místě, že se v našem termínu koná na pláži před hotelem víkendový hudební festival. Ten kdo bydlel v první řadě bungalovů u pláže, neměl šanci se vyspat. Pokud se nechcete účastnit tohoto veselí (pozn. agentury: o festivalu se zmiňujrme ve článku o Kapverdách), jeďte na jiný ostrov, vyberte jiný hotel nebo si nechte dát do smlouvy, že nechcete bydlet u pláže. Hudební festival se koná na začátku září. Jinak Kapverdy super! Příště to chce ostrov Boa Vista. 

kapverdy2Pláž si prostě zamilujete, fotila bych jí tisickrát a znova

Shrnutí recenze hotelu Oasis Atlantico Belorizonte

Když jsem přečetla recenze, děsila jsem se toho, co náš čeká. Stejně jako počasí ukazovalo celý týden zataženo. Zataženo bylo za celou dobu pobytu asi pět hodin a byli jsme rádi, protože bylo opravdu teplo.  Hotel je ideální pro všechny, kteří jedou na dovolenou kvůli krásné pláži, příjemnému areálu a mají rádi čisto. Hotel není vhodný pro ty, kteří hledají nejvyšší luxus a večeří pouze v michelinských restauracích. Oasis Atlantico Belorizonte je ideální pro všechny, kteří nehledají megalomanské komplexy, vysoké budovy a prostě, když náhodou v hotelové restauraci dojde zmrzlina, tak počkají, až bude doplněna. 

 

Ubytování je čisté, jednoduché a odpovídá 4*. Pokud nejste spokojeni s ubytováním, prostě zajděte na recepci a oni vám vyjdou vstříc. 

 

tlatko zjezdy

 

Související články

Dovolená Kapverdy, recenze, kompletní informace, zájezdy

Doba letu na Kapverdy, informace o letu a možnostech míst a občerstvení v letadle

Kapverdy vízum, změna 2019!

Počasí na Kapverdách, kdy je vhodné vyrazit?

 

 

 

 

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

Copyright © 2016 - 2022 Všechna práva vyhrazena.