Kam na dovolenou v roce 2023?

 

Jste zvyklí v tuto dobu řešit kam na dovolenou k moři? Váháte, kam vyrazit a užít si co nejlepší dovolenou? Připravili jsme pro vás průvodce s konkrétními tipy, jak na destinace tak skvělé hotely, kam vyrazit na dovolenou v roce 2023. 

 

maroko

 

Oblíbené destinace 2023

 

V současné době jsou nejvíce poptávanými destinacemi Řecko, Bulharsko, Turecko, Egypt a Chorvatsko. V zimě Kanárské ostrovy, Dominikánská republika a Zanzibar, zejména díky přímým letům.

 

Kam bychom pro léto 2023 doporučili vycestovat

  • Řecko, v Řecku si přijde na své opravdu každý, ať hledáte apartmány bez stravy, či velké hotelové komlexy, Řecko je tou nej destinací. Minulý rok bylo velkým překvapením, jak bylo v Řecku levno a budeme doufat, že tomu tak zůstane i letos. Pro pohodu klidně volte ubytování se stravou ať v rámci polopenze či all inclusive. Všeobecně rodiny spíše volí ubytování se stravováním all inclusive, páry, dvojice a dospělé skupiny většinou polopenzi či ubytování bez stravy. Kompletní nabídku zájezdů naleznete zde
  • Egypt, ač je mimo EU, je opět TOP destinací, kam míří většina Čechů. V hotelových komplexech je vše při stárém. Jen v hlavní sezóně, tedy v létě, počítejte s vysokými teplotami. Jinak je Egypt celoroční stálící. Kompletní nabídku zájezdů naleznete zde. Ceny jsou velmi přívětivé a hodně hotelů má vlastní aquaparky a obrovské zázemí pro děti. Dospělí naopak vítají pohodlí hotelů v rámci služeb od posiloven, venkovních hřišť a možnosti šnorchlování. All inclusive bývá ze všech destinací nejbohatší.

 pyramidy egypt dovolen

  • Bulharsko - sezóna odstartuje v červnu. Bulharsko každoročně vede v rámci dovolené početnějších rodin. Velké množství hotelů minulé roky využilo dobu útlumu k rekonstrukci hotelů a služeb, což bylo, co si budeme povídat, v mnoha případech opravdu potřeba. Lednou dovolenou v Bulharsku seženete zejména v rámci ubytování v menších penzionech či apartmánech. Kompletní nabídku zájezdů naleznete zde 
  • Kanárské ostrovy - na ostrovech panuje celoroční skvělé počasí plné sluníčka. Léto je super díky vyhřátému Atlantiku. Každý ostrov je unikátní a nabízí jak množství nádherných pláží tak přírodních památek. Restaurace a služby na ostrovech jsou na skvělé úrovni, proto se nebojte ubytování například jen se snídaní nebo polopenzí. Kompletní nabídku zájezdů naleznete zde 

gradac pl2

 

10 tipů na skvělé zájezdy napříč poskytovateli 2023

 

1. Hotel Kotva, Bulharsko pro děti

 Jedná se o jeden z nejvyhledávanějších hotelů pro rodiny s dětmi s vlastním aquaparkem v dobré lokalitě, jak blízko pláže tak centra letoviska. Lze využít jak leteckou dopravu případně vyrazit vlastním automobilem. 

 

2. Gaia Royal, Kos pro pohodovou dovolenou

Pokud hledáte pohodovoou dovolenou jak pro dvojice nebo rodiny s dětmi, jak malými tak většími. Ideální je hotel Gaia Royal. Jedná se o místo pro opravdový odpočinek nedaleko krásné písčité pláže. 

3. Azalia, Bulharsko pro rodiny i páry za super cenu

 Hotel Azalia leží přímo na písčité pláži, v rámci areálu nechybí ani skluzavky a bazény, hotel je tak skvělým místem pro rodinnou dovolenou, navíc za skvělou cenu.

 

4. Ionikos, Kos s pravou řeckou atmosférou

 Je ideální hotel pro strávení dovolené pro všechny, kteří nevyhledávají velké hotelové areály, milují řeckou atmosféru, taverny a klidná místa. Hotel doporučuji zejména dvojicím. 

ionikos

Jednoduše vypavený hotel Ionikos

5. Prima Life Makadi, Egypt - skvěle hodnocená stálice

Je jistota pro dovolenou v Egyptě. Chcete mít zaručenou kvalitu služeb, stravování a zázemí pro rodiny i dvojice? Zvolte tento hotel s dlouhodobě skvělými recenzemi. 

 

6. Oasis Atlantico Belorizonte, Kapverdy - exotika pro všechny

Chcete vyrazit do exotiky z Prahy bez přestupu? Zvolte Kapverdy. Čeká vás zde naproto úchvatný oceán. Přímo na nejlepší pláži leží hotel Oasis Atlantico belorizonce, který je vhodný jak pro dvojice tak rodiny. 

 

7. Pegasos Roayl, Turecko se skvělými recenzemi

Stejně jako hotel Prima Life i hotel Pegasos Royal se pyšní stálými skvělými referencemi. Pokud hledáte perfektní hotel v Turecku pro rodinnou dovolenou, vyrazte sem.

 

8. Relax, Rhodos pro milovníky klidu

 Jedná se o pohodovou variantu dovolené v Řecku na oblíbeném ostrově Rhodos, hotel je skvělou variantou jak cenově tak svými službami a lokalitou. Jak pro rodiny tak dvojice. 

 

9. Ikos Dassia, Korfu pro nejnáročnější

Kdo zná řetězce Ikos ví, že se jedná o jedny z nejluxusnějších dovolených na světě. Vyjímkou není ani Ikos Dassia na Korfu. O všech nej nemá cenu se ani rozepisovat. Chcete nezapomenutelný zážitek a exkluzivní služby? Vyrazte. 

ikos dassia

Pláž u hotelu Ikos Dassia

10. Cedriana Djerba, Tunisko za super cenu

Pohodovým Tuniskem je hotel Cedriana. Hledáte dovolenou s all inclusive, na dobrém místě a za skvělou cenu? Ostrov Djerba a hotel Cedriana vás nezklame. 

 

Výhody zahraniční dovolené 2023?

U cestovního ruchu panuje ta výhoda, že se ho nedotklo markantní zdražování. Další výhodou je silný kurz koruny, tedy dovolená i útrata v zahraničí je velmi výhodná. Dalším bonusem jsou skvělé nabídky cestovních kanceláří, které nabízejí zakoupení dovolené za symbolické zálohy, kdy dovolenou doplácíte až blíže k odletu. Nekterá letoviska (i ta vyhlášená) a destinace se tak stávají levnějšími, než v případě pobytu v ČR

 

Podmínky vycestování na dovolenou

Již se nepředpokládá, že by byly nějaké restrikce v rámci očkování a jinýho papírů. Nyní spíše dovolenou vybírejte podle lokalit, které jsou vám blízké a které jsou vhodné pro skupinu, se kterou cestujete a pak samozřejmě také podle ceny. Všeobecně tou nej destinací je Řecko, jak díky cenám, tak turistické základně, tak bezpečnosti. Vždy sledujte podmínky vycestování do zahraničí na webu MZV.

 

kefalonia

 

Shrnutí dovolené v roce 2023

Sezóna 2023 a její prodej je v plném proudu a co se poptávky týče, zatím je vysoká, jako v roce 2022. využijte různých akcí, kdy máte dovolené s různými výhodami a slevami, stejně jako uplatňujte zaměstnanecké benefity. Nebojte se vyrazit na dovolenou ani mimo sezónu. Pokud plánujete dovolenou na podzim, nechte se inspirovat článkem kam na podzim k moři

 

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

Copyright © 2016 - 2022 Všechna práva vyhrazena.