Kam na Kanárské ostrovy?  9 tipů pro výběr zájezdu 

Kanárské ostrovy jsou jsou celoroční evropskou perlou pro dovolenkáře v Atlantiku. Není jiných míst, kam se v rámci EU můžeme během roku kdykoliv vypravit za koupáním v moři a sluníčkem. Každý ostrov má svá specifika a ani na jednom se nebudete nuditKanárské ostrovy, tedy dovolenou, navíc pořídíte za skvělé ceny. Připravili jsme pro vás informace o dovolené na Kanárských ostrovech s doporučeními na konkrétní hotely.  

Základní informace

 • jedná se o souostroví 7 hlavních a několika menších ostrůvků
 • Kanárské ostrovy leží 100 km od Maroka
 • pro cestu vám stačí platný občanský průkaz nebo pas
 • měnou je EURO
 • ostrovy mají skvělou turistickou vybavenost včetně zdravotní péče
 • let trvá zhruba 4 hodiny

 

Oblíbené lokality a ostrovy

Na čtyři ostrovy míří většina turistů, jsou jimi Tenerife, Gran Canaria, Fuerteventura a Lanzarote. Každý ostrov, ač patří pod jedno souostroví, je jiný. Tenerife je z části hornaté, skalnaté, pláže mají tmavší písek, Cran Canaria má také hornatější vnitrozemí, byť s nižší nadmořskou výškou, na jihu převládají široké zlatavé pláže. Fuerteventura je ostrovem dlouhých písčitých pláží a suchým vnitrozemím a Lanzarote místem s unikátními plážemi a sopečným vnitrozemím. Tenerife a Gran Canaria je rušnější, Fuerteventura a Lanzarote naprosto klidnou lokalitou.

kanárské ostrovy dovolená

 Playa de las Teresitas, Tenerife

 

Ostrov Tenerife

Tenerife je největší ostrov rozlohou i populací z celých Kanárských ostrovů. Ostrov má skvělé klima po celý rok.  Ostrov můžeme díky masivu rozdělit na chladnější sever a teplejší jih. Pro ubytování volte v zimních měsících spíše jižní část. Teplota se zde během roku pohybuje mezi 22 až 30 C. Najdete zde nejvyšší horu celého Španělska, Pico del Teide. Tenerife je ideální pro dovolenou jak na pláži tak pro poznávání přírodních krás.  

Tenerife dovolená kanárské ostrovy

Tenerife, jedna z vulkanických pláží

 

Pláže na Tenerife

Na ostrově Tenerife převládají pláže přírodní. Nechybějí uměle zbudované. Největší umělá pláž leží u hlavního města, Playa de las Teresitas. Jedno z nejoblíbenějších a nejživějších letovisek je Playa de las Americas se sousedním Costa Adeje a Los Christianos. Playa de las Americas je centrem turistického dění na Tenerife a souborem přírodních i uměle vybudovaných pláží pro příjemnější koupaní. Letovisko je rušné, plné obchodů, restaurací, diskoték a podniků a nechybí známý aquapark Siam Park. Naopak oázou klidu je letovisko Los Gigantes a vedlejší, trochu rušnější La Arena ležící na západní straně ostrova. 

 

Oblíbené hotely na Tenerife

1. Hotel Gala leží v atraktivní lokalitě do 500 metrů od pláže. Stravování je formou polopenze. Hotel disponuje velkým bazénem. Na vyžádání lze zakoupit pokoje se dvěma přistýlkami. 

 

2. Villa de Adeje Beach s all inclusive leží zhruba 500 metrů od pláže v populárním letovisku, lze se ubytovat v apartmánech až pro 4 dospělé osoby nebo klasických hotelových pokojích, dítě je bráno do 13,99 let. 

 

3.Hotel Blue Sea Callao Garden je jedním z nejoblíbenějších ubytování na tenerife s all inclusive. cena ájezdu je po celý rok skvělá. Apartmány jsou určeny pro dvě dospělé osoby a maximálně dvě děti do 17 let.

 

 

Počasí na Tenerife

Počasí na Tenerife je velmi stálé, v zimě teploty nepadají pod 21 C ve stínu. Naopak v létě se pohybují okolo 28 C. Ostrov můžete navštívit celoročně. Ochlazení přichází většinou po Vánocích a trvá do března, nicméně i v těchto měsících se lze, zejména v přihřívaných bazénech u hotelů, koupat. Jarná měsíce jsou skvělé pro turistiku, poznávání a aktivní dovolenou, stejně jako načerpání slunečních paprsků. Sever ostrova je chladnější než jih, počítejte s tím. Neoblíbenějšími měsíci cestovatelů pro návštěvu je září až prosinec, Vánoce a Silvestr řešte s předstihem.  

 

Proč vybrat Tenerife?

 • velká letoviska s množstvím nekončící zábavy
 • Loro Park s kosatkami
 • velké množství přírodních tmavých pláží
 • uměle zbudované bazény pro koupání ve skalách 
 • nejvyšší hora Španělska dostupná jak pěšky, tak pohodlně lanovkou
 • divoký východ ostrova v národním parku Anaga
 • nezapomenutelné udolí s vesničkou Masca
 • absolutní turistická vybavenost a infrastruktura

 

kanárské ostrovy tenerife los gigantes

Puerto de los Gigantes

 

Pokud nelpíte na all inclusive, Tenerife je skvělou lokalitou jak strávit dovolenou v plně vybavených apartánech. Supermarkety, pekárny a kavárny jsou na každém kroku. Potraviny jsou skvělé. Kompletní nabídku zájezdů na Tenerife najdete pod tlačítkem níže.   

 

tlatko zjezdy

 

Ostrov Gran Canaria

Ostrov Gran Canaria je s Tenerife nejnavštěvovanějším ostrovem Kanárských ostrovů. Nespornou výhodou je množství různorodých pláží a přírodních krás ostrova. Pro bezpečné koupání pro rodiny s dětmi byly na jihozápadní straně ostrova zbudovány umělé pláže s navezeným pískem ze Sahary. Velmi oblíbená, pro milovníky zábavy, je oblast Maspalomas, Playa del Inglés nebo hlavní město Las Palmas. Je zde také největší výběr variant ubytování. Ostrov i přesto, že ho navštěvuje mnoho turistů, je většinu roku klidný. Gran Canaria nabízí zelená údolí, členité pobřeží a nádherné vnitrozemí, nejvyšší vrchol dosahuje téměř dvou tisíc metrů. 

dovolená kanárské ostrovy

Gran Canaria, pláž Amadores v listopadu

Pláže na Gran Canaria

Maspalomas je dlouhou pláží navazující na Playa del Inglés navazuje přírodní rezervace a překrásné duny, které prostě musíte projít až k oceánu. Je to zážitek na celý život. Pláž je přírodní, slunit se můžete přímo na dunách. Maspalomas leží na jihu ostrova, jedná se tedy o teplejší oblast ostrova. Dalšními nezapomenutelými plážemi je Playa de Amadores, uměle zbudovaná pláž meti skalisky, stejně jako Playa del Puerto Rico. Pláž v Puerto Rico je celoročním místem koupání. S nádechem historie následuje Puerto del Mogán a Taurito. Nejkrásnější pláže jsou tedy rozesety od jihu na západ ostrova. 

 

Oblíbené hotely na Gran Canarii

4. Oasis Maspalomas v úžasné lokalitě, přímo u rezervace v Maspalomas leží komplex Oasis Maspalomas. V okolí hotelu je množství stravovacích možností, restaurací, supermarket a veškeré zázemí.

 

5. Hotel Gloria Palace Amadores Thalasso je jedním z top míst, které na ostrově Gran Canaria navštívit a užít si zde krásnou dovolenou.Užijte si nádherný výhled na oceán v naprosto ideální lokalitě mezi dvěma nejkrásnějšími plážemi ostrova, kam se dostanete pohodlně proskleným panoramatickým hotelovým výtahem.

 

6. RIU Vistamar je dalším ze skvělých hotelů v lokaliutě, na pláž vás dopravi zdarma hotelový autobus. Nechybí samozřejmě vyhlášené služby hotelů řetězce RIU.  

 

7. Paradise hotel Lago Tauritoje nejoblíbenějším hotelem české klientely za výhodné ceny s all inclusive a možností rodinných pokojů. Hotel leží zhruba 150 m od pláže. Hotel poskytuje vstup do přilehlého aquaparku zdarma (platí zatím pro termíny do konce dubna 2020). Pokud se tedy chystáte s rodinou a prim hraje zábava pro děti, zde máte tip.

puerto rico

Počasí na Gran Canarii

Počasí na Gran Canarii je podobné jako na Tenerife, teplota je většina rolu stálá, opět platí, že sever je chladnější než jih. Nenechte se tedy překvapit, že na jihu se lidí v prosinci koupou a na severu mají svetr.

 

Fuerteventura

Ostrov Fuerteventura je svým přírodním rázem opakem ostrovů Gran Canaria a Tenerife. Jedná se o ostrov nekonečných písčitých pláží, který však ve svém vnitrozemí nenabízí zeleň, pohoří ani jiné vnitrozemské prvky. Fuerteventura je ideálním místem pro všechny, kteří chtějí cestovat k překrásnému oceánu, do klidnější lokality.

 

Oblíbené hotely na ostrově Fuerteventura

8. Riu Palace Jandia, hotel leží přímo u nádherné pláže Morro Jable což je jednou z jeho největších výhod a důvodů, kam vyrazit na ostrově Fuerteventura. Řetězce RIU navíc dlouhodobě po celém světě poskytují vysoký standard služeb. 

 

Lanzarote

Ostrov Lanzarote je ostrovem, kde můžeme v největším množství pozorovat jeho sopečný původ. Jedná se o místo přírodních jevů a přírody, kterou na jiných ostrovech těžko hledáme. Pláže převládají tmavé, sopečné. Ostrov je velmi klidný a pohodový. Jedná se o ideální místo, kam míří všichni kdo si chtějí užívat jak poklidné dovolené, tak i cestovat a navštěvovat přírodní památky. Ráz ostrova ovlivnil architekt César Manrique, proto zde nanajdeme žádné výškové budovy, naopak většina budov by měla být do výšky palem. Najdeme zde mnoho památek spjatých s tímto umělcem.

 

9. Hotel Club Siroco, jedná se o příjemný hotelový komplex navíc za skvělou cenu v centru oblasti Costa Teguise. Výhodou je, že si můžete zvolit formu stravování, která vám vyhovuje. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších nabídek, co se ostrova týče. 

 

tlatko zjezdy

 

dovolená u moře

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

Copyright © 2016 - 2022 Všechna práva vyhrazena.