Single dovolená, 10 tipů kam vyrazit

Říká se, že dovolená o samotě je tou nejlepší dovolenou, co můžete zažít. Proč? Dovolenou přizpůsobujete vlastnímu rytmu, odpočíváte, když odpočívat chcete. Jdete na procházku, jen když se vám chce. Spíte jak dlouho chcete. Zemi a místo, které navštívíte vnímáte plnými doušky. Navíc při dovolené single vznikají nová přátelství a zážitky. Dovolená pro jednotlivce je stále oblíbenější. Cestují jak ti, kteří nemají s kým vyrazit, tak tací, kteří naopak chtějí absolutní odpočinek od stresů běžného pracovního i soukromého života. 

 

Pronájem auta Gran Canaria

A je to tu! Půl roku to trvalo. Neustále jsem poslouchal od Míši dotazy, kdy už konečně napíšu ten kompletní článek o půjčení auta na Kanárských ostrovech! Tímto tedy nadešel ten přelomový den.

Kapverdy počasí, opravdu je hezky celý rok?

Pro Středoevropana musíme konstatovat, že je na ostrovech hezky opravdu celý rok. Kdo byl na Kanárských ostrovech, nechť si představí vždy o 3 až 5 C vyšší teplotu. Vítr je ten, kdo ovlivňuje pocitovou teplotu na ostrovech. Asi nejlepší bude rozdělit povídání o počasí na Kapverdách na jednotlivé měsíce v roce.

Kapverdy doba letu

Pokud se chystáte na Kapverdy s cestovní kanceláří, počítejte s tím, že strávíte v letadle mezi 6 až 8,5 hodinami. Proč takový rozdíl? Záleží na tom, na jaký ostrov se chystáte a ve který termín. Některé lety jsou přímé a některé s mezipřístáním. Nebojte, mezipřistání je vždy pouze jednou v rámci dovolené. 

Vízum Kapverdy

 

V současné době je třeba pro vstup na Kapverdské ostrovy uhradit tzv. letištní bezpečností taxu. Dřívejší víza byla zrušena.

 

Taxa je splatná:

  • přes cestovní kancelář (pokud se nechcete o nic starat)
  • online (online formulář v AJ, platba kartou online, nutno provést nejpozději 5 dnů před odletem)
  • při příletu (po příletu na letišti, někdy je časově náročné, pokud přiletí více letadel)

 

Chcete se dozvědět více o dovolené na Kapverdách, jak vybrat správný hotel a ostrov nebo vás zajímá kompletní nabídka zájezdů na Kapverdy?

 

Jak taxa funguje?

POZOR! Od začátku roku, tedy 1. 1. 2019, došlo ke zrušení víz na Kapverdské ostrovy. Místo nich vyžaduje vláda splatnou letištní security taxu ve výši 3 400 escudo, tedy zhruba 31 EUR, taxu je možné uhradit online nebo po příletu na letišti. Více informací na https://www.ease.gov.cv. Dle prvotních informací od cestovních kanceláří se zatím po příletu tvoří fronty u vyřízení security taxy, proto nejlepším řešením je platba online přes formulář, kterou je nutno provést do pěti dnů do odletu na dovolenou.

Půjčení auta na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy nejlépe poznáte, když si půjčíte auto. Půjčení auta na Kanárských ostrovech nejen, že je levnou záležitostí, ale také neocenitelným pomocníkem v případě, že nechcete celou dovolenou strávit u hotelového bazénu. Kterou společnost si ale na pronájem vybrat?

7 nejčastějších otázek klientů při koupi dovolené

Klasický den práci, znáte to, podobné úkoly těm včerejším, pauza na oběd, odpoledne nalinkované jakbysmet. Ani v cestovních kancelářích a agenturách tomu není jinak. Za ty roky praxe pak lze sestavit žebříček sedmi nejčastějších dotazů od klientů ohledně jejich dovolené.

Očkování do Thajska?

Když jsem se chystala do Thajska tak jsem pročetla mnoho fór a diskuzí ohledně očkování do zahraničí, informovala se na doporučení u obvodní lékařky, ale přiznám se, sama jsem nad tím, co by bylo nejvhodnější, víc nepřemýšlela. Dnes už to vidím jinak. 

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

Copyright © 2016 - 2022 Všechna práva vyhrazena.