Kam do Egypta? 10 tipů na kvalitní a oblíbené hotely 

 

Jde vám hlava kolem při pročítání a vybírání nejvhodnějších hotelů pro dovolenou v Egyptě? Od toho jsme připravili článek na téma Egypt dovolená - 10 tipů na dobře recenzované dovolené. Šíře poskytovaných služeb ve zmíněných hotelech se samozřejmě může časem měnit, proto tedy, pro aktuální a oficiální informace si vždy rozklikněte název hotelu. Nyní si tedy položme otázku, kam do Egypta?

 

egypt dovolená

Kam na dovolenou v Egyptě?

Ještě před konkrétním výpisem hotelů, je třeba si uvědomit, že jednotlivé lokality se v Egyptě liší, zejména svými plážemi. Pokud si chcete užít písčitých pláží i po vstupu do Rudého moře, pro dovolenou v Egyptě zvolte spíše Hurghadu. Naopak ti, kdož milují potápění a šnorchlování, nevadí jim vstup do moře přes korálové podloží či molo a preferují klidnější tempo, pro ty je jak stvořená oblast Marsa Alam. V lednu a únoru, kdy se v Egyptě ochlazuje, je nepatrně tepleji v oblasti Marsa Alam.

 

10 tipů na oblíbené hotely pro dovolenou v Egyptě

 

 1. Prima Life Makadi

Hotel Prima Life Makadi je oblíbenou stálicí v egyptské Hurghadě u krásné pláže Makadi Bay. Užijí si zde jak početné rodiny, díky rodinným pokojům a skluzavkám, tak dvojice, které čeká mnoho zážitků a odpočinku, při šnorchlování, stravování v několika tematických restauracích či díky bezplatné dopravě do centra Hurghady. A čeho si nejvíce cení lidé, kteří o hotelu poskytli reference? Primárně krásné pláže, pestré a skvělé stravy, nádherné udržované zahrady a milého personálu.

 

prima life makadi

 

2. Hilton Marsa Alam Nubian

Hotel Hilton Marsa Alam Nubian světoznámého řetězce se nachází u pláže Abbu Dabbab v lokalitě Marsa Alam. Hosté, kteří hotel navštívili, oceňují zejména čisté pokoje, krásný hotelový areál, dopravu minivláčkem na pláž a milý přístup pracovníků, kteří jsou ochotni vše ihned řešit. Skvělý je vyhřívaný bazén v zimních měsících. Nevýhodou se může jevit, že přímo na pláži u hotelu se nedá díky korálovému podloží koupat a je nutné jít kousek stranou, kde je vstup pohodlný. Nicméně, pokud hledáte pohodlnou dovolenou v Egyptě, za rozumnou cenu, tento hotel by vše mohl splnit.

 

Hilton marsa alam Nubian

 

 3. Hotelux Oriental Coast (ex Sentido Oriantal Dream)otelux Oriental Coast (ex Sentido Oriantal Dream)

Velmi oblíbeným a rozlehlým komplexem je hotel Sentido Oriental Dream v Marsa Alam s vlastní písčitou pláží. Hotel je ideální pro milovníky šnorchlování, je zde velmi pestrý podmořský svět. Pro děti je, zejména v letních měsících, připraven český animátorský tým. V hotelu samozřejmě nechybí několik bazénu, včetně dětského, tematická restaurace a spa centrum. Hosté si chválí kuchyni, dostupnost lékaře a wifi v areálu zdarma.

 

sentido oriental egypt

 

 4. Aurora Bay Marsa Alam

Nyní trochu z jiného soudku. Vybíráte dovolenou v Egyptě zejména kvůli moři a krásným plážím a zátokám pro šnorchlování? Nevadí vám starší vybavení hotelu, protože zde netrávíte mnoho času? Hotel Aurora Bay leží kousek od přenádherné zátoky, od které je oddělena pouze místní komunikací. Kromě hotelu a hotelových hostů a pláže pro potápěče je lokalita jen vaše. Hosté si kromě nádherné pláže chválí také stravu a to, že se jedná o menší hotelový komplex.

 

aurora bay

 

 5. Pickalbatros Aqua Vista

Jedná se o komfortní resort v rozlehlé zahradě. Pláž je uměle zbudovaná a je vhodná pro malé děti a neplavce. Děti si mohou za poplatek užít rozlehlý aquapark. Hotel je vhodný pro všechny věkové kategorie. Hotel má skvělé reference. 

piuckalbatros hurgh

 

6. Brayka Bay Reef

Hotel Brayka Bay Reef je roky velmi oblíbeným hotelem s krásnou pláží, vstup do moře je pozvolný a postupuje ke korálovému podloží, proto je lepší vybavit se obuví do moře nebo použít molo. Plusem je naopak podmořský svět. Spokojené jsou zde i rodiny s dětmi, pro který je hotel dostatečně vybaven. Lidé si nejvíce na recenzích pochvalují čistě uklizené pokoje, nádhernou pláž a široký výběr stravy.

 

brayka bay reef

 

 7. Jaz Grand Hotel

Pokud vám nevadí molo pro vstup do moře a naopak vyhledáváte hotel se skvěle hodnocenými službami v oblasti stravování a ubytování vyberte hotel Jaz Grand hotel v Marsa Alam. Lidé se sem rádi vracejí právě pro milou a obětavou obsluhu, široký výběr jak vařených, tak čerstvých pokrmů, i dobrých jídel v plážovém baru. Ubytování je v čistých pokojích a o zábavu se stará animátorský tým, který je také velmi chválen.

jaz grand resort

 

8. Gemma Beach resort

Hotel Gemma Beach je oblíbený mnoha turisty zejména z Německa a Itálie. I tím, že vlastníci jsou Italové je zde určitý vliv poznat, například v kuchyni, kde se vyskytuje větší množství těstovin, na snacky pizzy, ale nebojte, vždy se zde nachází i koutek s egyptskými specialitami a další nepřeberné množství jídel a moučníků. Hotel nabízí služby vysoké kvality a určitě ho lze doporučit i náročnějším klientům. Jedná se o klidnější rezort, který i díky své poloze na jihu, je velmi vyhledávaný pro pobyty přes vánoční svátky.

dovolená v egyptě

 

 9. Club Calimera Akassis Swiss

Rájem pro děti a rodinnou zábavu je hotel Club Calimera Akassis Swiss resort. V areálu se nachází velký aquapark, nechybí ani bazén pro plavce či klasické hotelové bazény pro užití si vodních radovánek. Pláž je krásná, je zde několik variant vstupu do moře, od hotelových mol po uměle zbudovanou lagunu. Nespornou výhodou je kromě plážového baru také plážová restaurace. Jak už bylo řečeno, v hotelu si užijí všichni milovníci vodních radovánek od koupání v moři, po rozlehlý aquapark a areál plný bazénů. Samozřejmě hotel nabízí i skvělé služby, co se stravování a ubytování týče.

Club Calimera Akassia Swiss Resort

 

10. Pickalbatros Albatros Palace

Posledním tipem je rozlehlý luxusní komplex světového řetězce Pickalbatros Albatros Palace. Pokud vyhledáváte hotely v Egyptě s nejlepšími referencemi jedním z kandidátů na vítěze je právě Pickalbatros Albatros rezort. Kde začít? Hotel je kousek od letiště, ale přitom v klidné lokalitě. Nabízí kromě množství restaurací také kavárnu, několik barů, noční klub a 4 bazény, kde dva jsou v zimním období vyhřívané. Pro děti nechybí skluzavky a miniklub. Dovolenou v Egyptě si zde užijí jak malí tak velcí cestovatelé.

dovolená egypt

 

Bonus Premier Le Reve hotel

Jako bonus uvádíme hotel Premier Le Reve hotel and spa. Pokud hledáte maximální odpočinek v resortu, kde vás nebudou rušit žádné animace, chcete si dopřát luxusní dovolenou a neplánujete vyrazit s dětmi do 16 let, zvolte jeden z nejlépe hodnocených hotelů v Egyptě. 

 premier le reve sahl hasheesh

 

Shrnutí dovolené v Egyptě

Egypt je ideální destinací, kam se vypravit na dovolenou během celého roku. Hotely nedoporučuji vybírat vždy pouze podle nejnižší ceny, rozdíl v ubytování většinou není velký a i v řádu stokorun lze vybrat kvalitnější hotely. Všobecně jsou však služby na dobré a vyšší úrovni. V letní sezóně jsou v Egyptě velmi vysoké teploty, proto pozor na úpal. Egypt má skvělé zázemí co se týče jak služeb pro děti - aquaparky, hřiště, animace, tak pro dospělé, v podobě spa center, venkovních i indoorových sportovišť, barů, kaváren, večerních podniků. Hotely jsou velmi často rozděleny na části pro rodiny s dětmi a pro dospělé, tak aby se skupiny navzájem nerušily. 

 

egypt dovolená

 

 

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

Copyright © 2016 - 2022 Všechna práva vyhrazena.