Kam jet na Mallorcu? 7 tipů na skvělé zájezdy

 

Ostrov Mallorca je jedním z Baleárských ostrovů, pohodlně dostupných z ČR za necelý tři hodiny letu a nabízející naprosto skvělou variantu, kde strávit dovolenou u moře. My vám navíc přinášíme 7 tipů na skvělá ubytování a na konci článku nebude chybět doporučení, kam se vypravit na výlet, protože Mallorca nejsou pouze hotely a pláže, ale také nezapomenutelné krápníkové jeskyně nebo malé vesničky v centru ostrova. 

kam na mallorcu

Mallorské pláže jsou jedny z nejkrásnějších ve Středomoří

Největší výhody dovolené na Mallorce

 • na dovolenou můžete vyrazit už v květnu a skvělé počasí zde panuje do října
 • výhodou je krátký let, necelé tři hodiny
 • Mallorca má nádherné písčité pláže, ale také podmořský život 
 • je skvělou lokalitou pro mladé ve větších letoviscích a vhodná pro rodiny naopak v klidnějších místech ostrova
 • je bezpečným ostrovem plným veškerého zázemí
 • cestujete jen na občanský průkaz
 • skvělé ceny zájezdů mimo sezónu

Nevýhody dovolené na Mallorce

 • ostrov je velmi oblíbený a v červenci a srpnu je zde dost turistů, zejména ve velkých letoviscích
 • all inclusive je zde dražší, zejména u hotelů pár kroků od pláže
 • na plážích si většinou hradíte plážový servis, pláže jsou státní

 kam na mallorce

Většina pláží je písčitých

7 tipů pro dovolenou na Mallorce

Dovolená na Mallorce je vhodná jak pro dvojice, tak rodiny. V rámci letovisek je třeba se rozhodnout, zdali zvolíte hlučnější místa, kde to pulzuje celou noc, naopak menší klidnější lokality. Velká letoviska se soustřeďují okolo hlavního města, tedy od El Arenal po hlavní město Palma. Jedno z nejživějších letovisek je také Megaluf. 

 

1. Ipanema Park Beach

Ipanema Beach je ideálním hotelem pro mladé, kteří si chtějí užít zábavu, kterou poskytuje letovisko El Arenal. V rámci stravování můžete zvolit polopenzi nebo snídani. 

 

2. Globales América

Leží u jedné z nejkrásnějších pláží Mallorcy Cala Domingos, která je vzdálena zhruba 50 metrů z mírného kopce. Hosté oceňují rozmanité all inclusive a krásný výhled. Hotel je vhodný pro všechny věkové kategorie.

globales amerika

 

3. Whala!Fun

Hotel Whala!Fun je ideálním místem pro mladé, kteří jedou na ostrov za zábavou, Hotel leží v rušné části El Arenal a leží kousek od dlouhé široké pláže. 

 

4. Globales Bouganvilla

 Je jednou z nejoblíbenějších variant pro rodinnou dovolenou na Mallorce zejména pro ty, kteří chtějí mít v rámci ubytování k dispozici aquapark. Součástí hotelu je opravdu rozlehlý vodní svět, kde si najdou zábavu jak malé děti, tak velcí. Na pláž vás doveze hotelový vláček. Hotel leží v klidnější části Mallorcy. 

 bouganvilla

5. Aparthotel es Talaial

Je nedávno zrekonstruovaný hotel ideální pro rodiny s dětmi díky svému vyžití a množství vodní zábavy. leží v klidné části Mallorcy Cala D´or, kde je více skalnaté pobřeží a pláže jsou v malých zátokách, což je ideální pro koupání s malými dětmi. Další zájezdy naleznete pod tlačítkem níže. 

6. Hotel Condesa de la Bahia

Hotel leží přímo na pláži a je ideálním místem pro strávení dovolené rodin s dětmi, jak díky bazénu s dětskými skluzavkami, tak díky své polože přímo u nádherné pláže.

condesa

 

7. Viva Cala Mesquida

 Hotel leží v klidném letovisku a je skvělou variantou pro všechny, kteří si chtějí užít krásné baleárské pláže ale bez hluku velkých center a letovisek. Hotel leží přímo u krásné písčité pláže a má skvělé hodnocení. 

 

Zábava a atrakce pro dovolenou na Mallorce

 • S dětmi - Mallorca má mnoho rodinně přívětivých pláží a atrakcí. Například můžete navštívit vodní parky jako Aqualand El Arenal nebo Hidropark v Alcudii. Děti by také mohly ocenit návštěvu Marinelandu, kde mohou vidět delfíny a mořské lvy.
 • Dvojice - Pro romantickou dovolenou si můžete užít krásné pláže jako Cala Mesquida nebo Cala Llombards, které jsou obzvláště idylické v soumraku. Prozkoumejte také malebná městečka jako Valldemossa či Deià a ochutnejte místní kuchyni v útulných restauracích.
 • Za nočním životem - Pokud hledáte party a divoký noční život, pak Palma de Mallorca, hlavní město ostrova, je ideálním místem pro vás. Zde najdete mnoho barů, klubů a restaurací, které nabízejí noční zábavu pro každý vkus. Oblíbenou částí pro noční život je Paseo Marítimo, kde se nachází mnoho barů a klubů s výhledem na moře.
 • Starší lidé - Pro relaxační dovolenou mohou starší lidé využít klidných pláží a malebných vesniček jako Port de Sóller nebo Porto Cristo. Můžete si také užít procházky po pobřeží nebo prozkoumání historických památek, jako je katedrála La Seu v Palma de Mallorca.

 

tlatko zjezdy

 

 

 

Autor: Michaela Novotná

 

 

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

Copyright © 2016 - 2024 Michaela Novotná Všechna práva vyhrazena.