Kapverdy doba letu

Pokud se chystáte na Kapverdy s cestovní kanceláří, počítejte s tím, že strávíte v letadle mezi 6 až 8,5 hodinami. Proč takový rozdíl? Záleží na tom, na jaký ostrov se chystáte a ve který termín. Některé lety jsou přímé a některé s mezipřístáním. Nebojte, mezipřistání je vždy pouze jednou v rámci dovolené. 

Doba letu na Kapverdy, liší se dle ostrovů?

 

Doba letu na Sal

Na Sal poletíte buďto přímým letem nebo s mezipřistáním na ostrově Boa Vista či Senegalu. To ovlivní samozřejmě i dobu letu. Pokud poletíte přímo z Prahy, cesta trvá zhruba 6 a půl hodiny. Někdy je kratší, jindy delší, záleží na větru. Pokud poletíte s mezipřistáním na Boa Vista, doba letu se Vám prodlouží zhruba o 1 hodinu, než cestující na Boa Vista vystoupí. Některé lety jsou naopak ve vyšší sezóně přímé. Typ letadel se mění dle termínu. Nejčastěji na Kapverdy létá Boeing 737 s prodloženým doletem. 

 letiště Sal Kapverdy

Foto: letiště Sal, Kapverdy. Zdroj: Wikipedia.com

Doba letu na Boa Vistu 

Opět záleží, jestli ve směru vašeho letu bude mezipřistání na Salu či Senegalu nebo ne. Počítejte tedy s rozmezím letu zhruba od 6,5 hodiny za přímý let a až 8,5 let s mezipřistáním

Leti Boa Vista Kapverdy

Foto:Letiště Boa Vista. Zdroj: Boa Vista Official

Letadla

Na Kapverdy létá Travel Service neboli Smartwings. Vhodná je určitě nějaká zábava do letadla, vzhledem k absenci obrazovek. Pokud jste většího vzrůstu, doporučujeme si připlatit buďto za seating u exitu nebo se nechat posadit do uličky. Cena to není nikterak vysoká. Když budete na letišti brzo a nebudou místa prioritně obsazena, paní na checki-nu by vám mohla vyhovět :-). Cena zvolení si sedadla prioritně je 250 Kč za jednu cestu. Sedačky u exitu pak za 500 Kč jedna cesta - na aktuální cenu se vždy opetejte u prodejce. Myslete na to, že ceníky se mění, proto se vždy zeptejte na cenu aktuální u prodejte. Dovolená na Kapverdách může být samozřejmě operována i z více letišť a jinými společnostmi. 

737 800 interir

Foto: interiér Boeingu 737 - 800. Zdroj: Airlinereporter.com

XL seat u exitu

Pokud se nechcete mačkat, vatiantou je připlatit si XL seat u exitu. O tuto možnost požádejte ihned při koupi zájezdu. Cena XL seat u exitu je 500 Kč v jednom směru pro osobu. Tedy 1 000 Kč za oba směry. Pokud kupujete zájezd jako last minute, sedadla už mohou být obsazena. Cena se samozřejmě může podle sezóny měnit, berte tyto řádky spíš informativně a vždy se ptejte u konkrétního termínu.  Cena se může v rámci ročních období měnit. 

Priotity seat

Další možností je zakoupit si prioritně místo, které si sami vyberete. Dám příklad, někdo chce sedět v uličce u WC. Pokud si chcete vybrat například místo v uličce na konci letadla, jedna cesta je za příplatek 250 Kč, pro oba směry tedy 500 Kč. Opět, o místa musíte požádat při koupi zájezdu. Výhoda je, že dopředu víte, kde budete sedět a právě ulička je na tomto letu žádaná. 

První třída (Travel service plus)

Poslední možností je zakoupit si první třídu. Tady se už jedná o částku vyšší (4 990 Kč), díky tomu, že obsahuje ještě další služby. Aneb cituji CK: " tato služba zajišťuje cestujícím rozšířený palubní servis s bohatším občerstvením. Váhový limit zapsaných zavazadel je u této služby zvýšený o 5 kg na osobu. Jako cestující se službou Travel Plus Comfort získáte rovněž možnost přístupu do letištního salonku vyšších cestovních tříd před odletem z Prahy "

Do rozšířeného palebního servisu se počítají i sedadla v přední části s větším místem pro nohy.

 

Strava na palubě

Ještě se zmíním o stravě na palubě. Jedná se o dlouhý let, dostanete tedy teplé jídlo a nějaké sušenky a omezené množství tekutin. Pokud jste vegetarián, celiak nebo máte alergii na laktózu, tuto skutečnost sdělte při koupi zájezdu, aby vám bylo připravaněbo jídlo dle Vašich stravovacích návyků. Je možné si za příplatek objednat lepší stravu, například řízky, ty stojí zhruba okolo 200 Kč. Opět, o těchto možnostech se informujte při zakoupení. Všeobecně se o nich moc neví, nebojte se zeptat. Určitě doporučujeme si nakoupit dostatek vody na cestu. 

Doporučení

Let na Kapverdy jde zvládnout i bez prioritních sedadel. Nicméně ti, kdož mají 2 metry už jsou trochu omezeni u klasických sedadel. Sedadla u exitu však bývají vyprodána již u First minute, jelikož jich je v letadle pouhých 12. Během letu na Kapverdy můžete vidět Gibraltar a Kanárské ostrovy. Stejně jako Maroko a španělské pobřeží.

 

Sal Santa Maria pl

 

3 Tipy na ubytování na Kapverdách

 Váháte, které ubytování na Kapverdách vybrat? Všebecně, nejoblíbenějšími hotely jsou ty s all inclusive. All inclusive na Kapverdách je skvělé. Doba transferu z letiště na hotel je ve všech případech také krátká, pak spíše záleží, zdali hledáte ubytování absolutně mimo letoviska či naopak máte teochu rádi ruch. 

1. Hotel Royal Horizons Boavista

 Jedná se o jeden z nejoblíbenějších a dlouhodobě nejnavštěvovanějších hotelů na ostrove Boa Vista. Leží u dlouhé písčité pláže. Nechybí skvělé all inluclusive, několik hotelových bazénů a spousta zábavy ve formě animací. Hotel je vhodný pro všechny, kdo hledají relaxační dovolenou u krásného oceánu. 


2. Hotel RIU Touareg

Milujete kvalitu hotelových řetězců věhlasných men stejně tak, jako si ideální dovolenou představujete na pláži, která prakticky patří pouze vašemu hotelu? Vyzkoušejte určitě hotel RIU Toareg. Jeden z nejhezčích a cenově a kvalitou poměrem nejlepším variantám na ostrově Boa Vista. Hotel je vhodný jak pro dospělé, tak rodiny. Jednotlivé části hotelu jsou uzpůsobeny různým věkovým skupinám. 

 

3. Halos Casa Resort

Tento příjemný hotel leží na ostrově Sal, všeobecně Sal je místem, kde se soustředí více turistického ruchu. Hotel leží u jedné z nejkrásnějších pláží na ostrově a jako bonus, do centra městečka Santa Maria je to pouhých 650m. V rámci pobytu nechybí all inlucive, stejně jako máte na pláži slunečníky a lehátka v ceně zájezdu. Zájezdy pořídíte navíc za skvělou cenu. 

 

Kompletní nabídka zájezdů na Kapverdy je zde.

 

Pokud vás zajímá, jaké během roku panuje počasí na Kapverdách navštivte tento článek

 

tlatko zjezdy

 

Související články

Dovolená Kapverdy, celoroční ráj v Atlantiku 

Oasis Atlantico belorizonte recenze z vlastní návštěvy 

Kapverdy počasí - kdy vyrazit?

 

 

 

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

Copyright © 2016 - 2022 Všechna práva vyhrazena.