Tenerife dovolená, kde se ubytovat a kdy jet?

 

Pokud bychom se měli zamyslet nad tím, co je pro Tenerife a dovolenou zde typické, tak je to skvělé klima a rozmanitost. Na Tenerife vládne celoročně skvělé počasí, zejména na západní a jižní straně ostrova. Za druhé, ostrov je velmi rozmanitý. Ráno můžete vystoupat na nejvyšší horu Španělska a odpoledne se koupat a opalovat na pláži. Článek Tenerife dovolená odkazuje jak na ubytování v rámci samostatné cesty, tak odkazuje na ověřené zájezdy s cestoními kancelářemi. Kde se tedy na tenerfie ubytovat a kdy jet?

 

 

Pokud zvažujete dovolenou na Tenerife, je třeba uvědomit si pár základních faktů. Jedná se o ostrov v Atlantiku. Tak jako Kanárské ostrovy, tak Kapverdy, jsou ostrovy poměrně větrné. V teplých měsících vítr příjemně ochlazuje a drží stálé klima bez extrémních teplot, které zažijete třeba v Egyptě. V jarních měsících může být vítr nepříjemný a studený. Na Tenerife jsou však připravení, v jarních měsících vybírejte hotely s vyhřívaným bazénem a počítejte s tím, že příjemně je v závětří, tam se v klidu opálíte i v době, kdy je v ČR tuhá zima. Jih ostrova Tenerife je také podstatně teplejší než sever

 

park Rural de Anaga na severu ostrova (Zdroj: vlastní fotografie)

 

Jaké ubytování na Tenerife vybrat?

To je samozřejmě na vás. Naprosto běžné je, že ubytování leží třeba kilometr od pláže, protože ostrov je kopcovitý, staví se hotely s krásnými výhledy, ale kousek od oceánu. Velké hotely ale pořádají bezplatnou dopravu na pláže, místní autobusová doprava je také velmi hustá a taxíky jsou na každém rohu. Ubytování přímo u pláže samozřejmě také seženete, jak v apartmánech, tak velkých hotelech. Apartmány jsou skvělé, pokud pojedete a nezařídíte si stravování, vždy je apartmán vybavený základními kuchyňskými potřebami, kávovarem, varnou konvicí, sporákem, tak lednicí. Velké hotelové komplexy naopak poskytují absolutně veškeré služby k bezstarostné dovolené s all inclusive, spa, několika bazény a takovým množstvým zábavy, že nemusíte ani opouštět hotel. Počítejte s tím, že ve velkých hotelech jsou pro pány na večeře vyžadovány dlouhé kalhoty. 

 

Oblíbené hotely na Tenerife s CK

Pro aktuální termíny a služby si rozklikněte název hotelu. Letošní nabídka na Kanárské ostrovy je skvělá, mnohdy se rovná ceně za letní dovolenou v Bulharsku. Pokud nad dovolenou na Tenerife delší dobu váháte, vyuřijte právě letočních skvělých cen. Kompletní nabídka zájezdů je zde

 

  • Hotel Blue Sea Callao Garden - leží v úžasném místě s výhledy na Los Gigantes, stejně jako nedaleko černých pláží či přírodních skalních bazenků. Los Gigantes je klidná lokalita. 
  • Hotel Be Live Experience Playa La Arena -  leží na západním pobřeží ostrova v blizkosti pláže v oblasti La Arena s promenádou, obchůdky, restauracemi a bary, také kousek od pláže.
  • Bahía Flamingo leží v krásné a teplé oblasti la Arena.Nedaleko se pěknou procházkou můžete vypravit do Los Gigantes, kde je nádherný výhled na skaliska a je zde přístav. Pláž je naopak skvělá je koupání přímo v la Arena. 

 

 pláž, Playa de La Arena 

 

Oblíbené apartmány na Tenerife vlastní cestou

  • Apartmentos Poblado Marinero - tyto apartmány v tradičním kanárském stylu s úžasným výhledem přímo na Los Gigantes, leží přímo u přístavu a kousek od přírodního bazénku. K apartmánům náleží také bazén s restaurací a barem, přes cestu. Je to tedy ideální volba pro odpočinek, pokud jsou zrovna velké vlny a nedá se koupat v oceánu. 
  • Apartmento en Playa de la Tejita - apartmány leží kousek od letiště Tenerife-jih a hlavně blízko krásné pláže la Tejita, u které se nachází přírodní vrchol na který můžete vyjít a užít si úžasné výhledy na ostrov i oceán.
  • Aparthotel Los Dragos del Sur - jedná se o ubytování s perfektní snídaní v ceně, 2 minuty pěšky od pláže v La Arena. Aparthotel má svůj vlastní plavecký bazén, tělocvičnu a terasu na slunění. Cena je také skvělá. 

 

 Přírodní bazén, Piscina Natural Acantilado Los Gigantes (Zdroj: vlastní fotografie)

Doprava na Tenerife

Můžete letět s některou z linek, jak českých, tak zahraničních dopravců i nízkonákladovek. Stejně tak jako využít cestovních kanceláří. Všeobecně, větší hotely se stravováním formou all inclusive seženete výhodněji s cestovní kanceláří, pokud vyhledáváte spíše apartmány a vše ve vlastní režii, vyplatí se třeba booking.com

 

Podnebí na Tenerife - kdy vyrazit?

Tenerife má příjemné subtropické podnebí po celý rok. V letních měsících, od června do září, teploty vzduchu obvykle dosahují hodnot mezi 25°C a 30°C, s občasnými horkými dny nad 30°C. Teplota oceánu v této době dosahuje 22°C až 24°C, což je ideální pro plavání a vodní sporty. Během zimních měsíců, od prosince do února, teploty vzduchu klesají na příjemné 18°C až 22°C, s teplotami moře kolem 18°C až 20°C. Tenerife je známé svou stabilním počasím a slunečnými dny po celý rok, což činí z tohoto ostrova oblíbenou destinaci pro dovolenou. Sever ostrova je pak malinko chladnější v zimních měsících oproti jihu.

 

 výhled z terasy apartmánu Poblado de Marienro na Los Gigantes (zdroj: vlastní fotografie)

 

Koupání v oceánu

Druhým faktem je teplota oceánu, která nikdy nedosáhne teploty vyhřátého Rudého moře. Atlantik je Atlantik, vyšší teplota na koupání je pak na uměle vytvořených plážích krytých vlnolamy, kde se dá pohodlně koupat celý rok. Jednou z takových je Playa Teresitas. Nebojte, nezmrznete, ale oceán má stálou teplotu okolo 20 až 24 C. Nejvyhřátější je oceán od období hlavní sezóny, až do konce listopadu.  

 pláž, Playa de las Teresita (Zdroj: vlastní fotografie)

Plná turistická vybavenost a bezpečnost

Všeobecně Kanárské ostrovy, ale zejména Tenerife, jsou místem, kde seženete naprosto vše. Proč tomu tak je? Ostrov je velmi oblíbený pro dlouhodobé pronájmy nebo dovolené lidí ze západních zemí, kteří zde tráví jak důchod, tak třeba část roku, kdy je v jejich domovině zima. Nebojte se tedy ani stravování ve vlastní režii, v každém menším letovisku najdete supermarkety, zejména Dino. Restaurace, doktory, autopůjčovny, butiky s oblečením a lékárny. Lokalita je bezpečná, nehrozí také žaludeční problémy způsobené pitím místní vody apod. 

 

Co zažít na Tenerife?

Pokud jedete s dětmi a nejenom s nimi, obrovský zážitek přináší Loro Park, kde můžete navštívit show s delfíny, tuleni a kosatkami. V parku je k vidění mnoho exotických zvířat a krásná je i papuščí show. Milovníci hor musí určitě vylézt nebo se nechat dovézt na nejvyšší horu Španělska, Pico del Teide. Pokud se chcete na skok ocitnout v mysli na americkém kontinentu, určitě musíte navštivit oblast Masca, která má své kouzlo a připomíná jihoamerické Machu Picchu. Milovníci přírody také nechť navštíví národní park Anaga. Z pláží stojí určitě za násvštěvu zmíněná Playa de las Teresitas, široká krásná pláž na jihu Playa de la Tejita. Mezi nejnavštěvovanější poté patří Playa Americana a Los Christianos. Na západě poté Playa Arena nedaleko Los Gigantes, obrovských skalních útvarů. 

 

 oblast Masca, kde si připaráda jak v Jižní Americe (zdroj: vlastní fotografie

 

Klidnějším ostrovem plným zlatavých pláží je Fuerteventura. Rozmanitá jak plážemi, tak vnitrozemím je Gran CanariaPreferujete spíše cestovní kanceláře, které vás na ostrov dopraví? Podívejte se na ukázku aktuálních zájezdů! 

 

Shrnutí článku kdy a kam jet na Tenerife

Tenerife je opravdu ostrov vhodný pro každého. Jezdí sem rodiny s dětmi, které tu tráví měsíce, stejně jako starší lidé uživající si skvělého zimního podnebí. Výhodou je, že ostrov je tak rozmanitý, že si opravdu najde každý to své. Záleží jen, jak si každý představuje svojí ideální dovolenou. 

 

Autor: Michaela Novotná

 

Související články:

 

Kam jet na Fuerteventuře

Kam na Kanárské ostrovy

 

Kam do Egypta

Kam do Turecka

 

 

 

 

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

Copyright © 2016 - 2024 Michaela Novotná Všechna práva vyhrazena.