Kam do Turecka na dovolenou?

 

Turecko dovolená: Hotelové komplexy nabízejí obrovské množství zábavy pro děti i dospělé. Dominují ubytování se stravou formou all inclusive, pláže jsou široké, vhodné pro koupání a letní sezóna trvá v Turecku od května do října. Sledujte našich 12 tipů na skvěle hodnocené a oblíbené hotely pro dovolenou v Turecku a nechte se inspirovat.

Mějte prosím na paměti, že poskytované služby, stejně jako názvy hotelů, se mohou v rámci změn v čase lišit, cenu, informace a termíny získáte po rozkliknutí názvu hotelu. Níže uvádíme skvěle recenzované hotely v Turecku za skvělé ceny, jak pro jednotlivce tak rodiny. 

 

turecko dovolená 2

 

12 skvělých tipů kam na dovolenou do Turecka

 

1. Annabella Park

Pokud hledáte poklidnou dovolenou v Turecku za výhodné ceny, zkuste hotel Annabella park, který leží zhruba 350 metrů od soukromé písčité pláže a svého sesterského hotelu Annabela Diamond, kde můžete, kromě hlavní restaurace, využívat služeb jako skluzavky pro děti a bazén. Hosté si zde chválí zejména poklidné ubytování a nově zrekonstruované pokoje. Jeden pokoj obsadí až dva dospělé a dvě děti. Hotel Annabella má jedny z nejlepších recenzí v rámci dovolené v Turecku. 

turecko dovolená

Hotel Annabella Park

 

2. Pegasos Club

Jedním z velmi oblíbených klubových hotelů je hotel Pegasos Club v Incekum. Nespornou výhodou je jeho poloha přímo u krásné pláže s pozvolným vstupem do moře. Tím, že s dalšími dvěma hotely řetězce tvoří velký udržovaný komplex, hosté mohou navzájem využívat jednotlivých služeb, vyjma stravování. Pro děti tedy nechybí aqapark v části Royal and resort, miniklub nebo dětské hřiště. Hotel je ideální volbou pro rodiny s dětmi. Pokoje ubytují až 4 osoby. Jako jeden z mála hotelů si drží v rámci recenzí plný počet možných bodů. 

 

3. Annabella Diamond

Skvěle hodnoceným klidným hotelem u soukromé pláže je hotel Annabella Diamond. Na pláži v rámci konceptu ultra all inclusive nechybí plážový bar. Děti mají k dispozici několik skluzavek a bazén. Jedná se o menší komplex u krásné pláže. Součástí hotelu je i krytý bazén a lázně. Pokoje jsou uzpůsobeny pro až 4 osoby. V rámci First minute letí až dvě děti pouze za cenu letenky.

annabella diamond

Hotel Annabella Diamond

 

4. Saphir Resort and Spa

Hotel Saphir Resort and Spa se nachází přímo u pláže oceněné Modrou vlajkou. Hotel nedávno prošel rekonstrukcí a nabízí skvělou dovolenou v několika budovách obklopených zelení. Pro děti nechybí vyžití v podobě skluzavek nebo dětské venkovní kino, pro dospělé například diskotéka nebo Spa. Je možné ubytovat se v pokojích až pro dvě dospělé osoby a dvě děti nebo tři dospělé osoby.

saigon hotel turecko

Pláž u hotelu Saphir

 

 5. Grand Club Aqua

Hotel je ideálním místem i pro náročné klienty, kteří hledají klidnou a netradiční dovolenou v rodinném kruhu. Areálem hotelu protéká bazén ve stylu líné řeky, pro děti nechybí minizoo a možnost navštěvovat velký aquapark u sousedského hotelu Grand Club Side, tento aquapark je největší v lokalitě. Od hotelu projdete udržovanou zahradou až na pláž s pozvolným vstupem. Na pláži nechybí plážový bar a restaurace, kde se můžete stravovat v rámci programu all inclusive. Je skvělou volbou kvalitní dovolené v Turecku. 

 

6. Hotel Tusan Beach

Ideálním místem pro klidnou rodinnou dovolenou s nejmenšími je hotel Tusan Beach, který leží u krásné zátoky s písečnou pláží. Pro nejmenší děti je v areálu hotelu vybudován miniaquapark. V rámci all inclusive můžete navštívit jak hotelovou cukrárnu, tak několik á la carte restaurací. Stravování formou all inclusive je v hotelu dostupné nonstop 24 hodin denně. Pokoje umožňují až dvě přistýlky, jedno dítě může v rámci akce First minute dovolené letět zcela zdarma.

 

7. Pine Bay Holiday

Hotel Pine Bay Holiday je velmi oblíbeným místem pro rodinnou dovolenou zejména pro větší děti, které si zde užijí, stejně jako dospělí, nepřeberné množství vodních atrakcí v hotelovém aquaparku. Komplex se skládá z hlavní budovy a přilehlých bungalovů v kopcovité rozlehlé zahradě. Pláž je oceněna Modrou vlajkou. Možné je ubytování v bungalovech s až dvěma přistýlkami a dvěma místnostmi nebo lze zvolit pokoje v hlavní budově s výhledem na moře.

pine bayHotel Pine Bay Holiday

8. Hotel Limak Limra

Hotely Limak jsou vyhlášené svými službami, rozlehlými areály a množstvím atrakcí jak pro malé, tak velké v rámci dovolené. U hotelu Limak Limra nechybí v areálu malý aquapark a rozlehlé bazény. Včetně bazénu krytého. Pláž je oblázková, doporučujeme boty do vody. Stravování v hotelu je formou ultra all inclusive a pokoje umožňují až dvě přistýlky. Hotel lze doporučit všem, kteří vyhledávají velké kvalitní dovolenkové komplexy.

 

9. Limak Arcadia Golf Sport resort

Dalším z hotelů Limak je Limak Arcadia, hotel je opět rozlehlým hotelovým areálem nedaleko centra letoviska. Výhodou je písčitá pláž a stravování formou Ultra all inclusive. Ubytování v pokojích pro dvě dospělé osoby a až dvě děti na přistýlce. Pokoje jsou vkusně zařízeny a hotel má skvělé reference, co se veškerých služeb týče.

 

10. Kleopatra Ada Beach

Jedná se o městský hotel, který leží nedaleko centra Alanye přímo u Kleopatřiny pláže, od které je oddělen pouze pobřežní komunikací. 

kleopatra ada

 

11. Meryan

Jednou z nejpoptávanějších ubytovacích kapacit v letovisku Turecká riviéra je léty prověřený hotel Meryan. Hotel leží přímo u pláže, kam se dostanete přes udržovanou zahradu. V areálu nechybí bazén se skluzavkami. Hotel je vhodný jak pro páry tak rodiny s dětmi. Pouze pozor, bývá velmi často vyprodán a nedostane se do last minute nabídky. Skvělá cena a kvalita, to je hotel Meryan.

 

12. Asteria Bodrum resort

Málo kdy najdete hotel s množstvím kladných referencí, jako u hotelu Club Asteria Bodrum Reasort. Hotel je skvělou variantou pro rodinnou dovolenou. Písčito-oblázková pláže leží přímo u hotelu, v areálu nechybí vodní atrakce. Personál se snaží splnit každé přání. Na pláži nechybí bar, sprchy a WC. Je možné zvolit z několika tipů ubytování, největší pokoje pojmou až 4 osoby.

club asteria belek

 

Počasí v Turecku, kdy na dovolenou

V Turecku sezóna začíná v květnu a končí koncem října. Při květnových pobytech počítejte s tím, že moře je ještě chladné, na druhou stranu teploty jsou příjemné a letoviska klidná. V říjnu se mohou objevit první deště. Hlavní sezóna začíná s půlkou června a končí na konci září. Teploty jsou vysoké, počasí je bez srážek a moře teplé. V hlavní sezóně počítejte s vysokými teplotami, zejména na Turecké riviéře. 

 

tlatko zjezdy

 

 

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

Copyright © 2016 - 2022 Všechna práva vyhrazena.