Kam do Řecka 2023? Máme pro vás 30 tipů na skvělé zájezdy

 

Zvažujete kam do Řecka na dovolenou a váháte, kterou lokalitu vybrat k největší spokojenosti? Od toho je tu nový článek. Pomůže vám vybrat jak ostrov, tak i hotel v konkrétní destinacipodle toho jaké máte pro svojí dovolenou preference. V Řecku leží okolo 3 000 ostrovů a stovky kilometrů pláží na pevnině, stejně jako desetitisíce ubytování od velkých hotelů po malé penziony, záleží tedy jen na tom, co od dovolené očekáváte.  

Berte prosím na vědomí, že jednotlivé termíny, ceny a služby pro dovolenou v Řecku se neustále mění, proto pro oficiální popis hotelu si vždy rozklikněte jeho název.

Korfu, zelená perla

Je nejsevernějším z Jónských ostrovů a patří také k nejzelenějším. Pláže a vesničky střídají kopce olivovníků, eukalyptu a citrusů. Nad nimi se majestátně tyčí hory. Korfu kromě své přírody a množství míst k potápění, nabízí také potěšení pro milovníky historie, ať už zámek Achillion, který nechala vybudovat císařovna Sisi nebo památky v hlavním městě Kerkyra neboli Korfu. Pláže jsou převážně zlatavě písečné a písčito oblázkové, vyhlášená je například pláž KavosIssos. Oproti Kefalonii a Lefkádě je zde větší množství velkých hotelových komplexů, které poskytují all inclusive. Korfu je ideální ostrov i pro rodiny s dětmi, pro svoje zázemí. Korfu je jedním z nejoblíbenějších ostrovů pro dovolenou v Řecku.  

 korfu dovolená

 

Tipy kam na dovolenou na Korfu

 

1. Hotel Acharavi Beach, leží přímo na pláži v klidné lokalitě,10 minut chůze od rušného centra Acharavi. Má skvělé recenze, lidé si často chválí jeho příjemnou polohu, pláž a stravování. Hotel doporučujeme všem, kdo hledá dovolenou přímo u písčité pláže, s all inclusive a nedaleko centra letoviska. 

 

2. Hotel Roda Beach Resort and Spa  ležící přímo u pláže. Hotel je ideálním místem pro rodinnou dovolenou, pro děti nechybí tobogán, dětský bazén. Hotel leží v klidné lokalitě uprostřed zahrady. Je možné navštívit centrum letoviska Roda, které je vzdáleno 800m. Tento hotel doporučujeme všem, kdo hledá rodinnou dovolenou v hotelovém komplexu, který nabízí vše od all inclusive, vodních sportů a nadstandardní zábavy pro děti a dospělé, stejně jako vlastní pláž s lehátky a slunečníky na pláži zdarma. 

 

3. Hotel Mareblue Beach resort je vhodný pro všechny milovníky klidu, jelikož hotel leží v klidné části na okraji přírodní rezervace. Hotel je vkusně a nově zařízen. Lokalita je ideální provšechny, kteří na dovolené nevyhledávají přeplněná turistická centra, ale chtějí si užít pohodlí díky stravování formou all inclusive. 

 

4. Olympion Village je příjemný komplex v letovisku Kavos. Stravování je formou polopenze a hotel leží 350 metrů od moře. Hotel je ideální pro všechny, kteří nechtějí trávit dovolenou pouze u hotelu, ale využijí jak nepřeberné množství kaváren a restaurací v centru Kavos, stejně tak jako zábavy a koupání na veřejné písčité pláži. 

 

5. Hotel Likithos Village leží stranou od letoviska Agios Georgis a známé Golden beach. Hotel ocení všichni, kdo hledají tradičnější řecké ubytování a atmosféru stejně jako méně navštěvované pláže spojené se soukromím. Stravování je formou polopenze. 

 roda beach řecko dovolená

 

Proč na Korfu?

 • pro jeho písčité a písčito oblázkové pláže Acharavi, Sidari, Kavros, Agios Georgios, Issos beach a další
 • nechybí oblázkové opuštěné plážičky na severu ostrova
 • milovníci šnorchlování si přijdou na své
 • užijete si zde pestré all inclusive
 • nasajete pestrou historii 
 • budete obdivovat jeho faunu a floru, na kterou je ostrov velmi bohatý
 • odeální je vypůjčit si automobil nebo motocykl a ostrov procestovat

Lefkáda, ostrov bílých pláží

Pokud milujete krásné pláže, bílé útesy, divokou zeleň, ale i noční život a poznávání, vyberte si Lefkádu. Ty nejkrásnější pláže naleznete na západní straně ostrova. Nejznámější pláže Kalamitsi Beach a Porto Katsiki musíte určitě navštívit. Známým letoviskem je Nidri na východě ostrova. Letovisko je živější, večer se rozhodně nebudete nudit, pokud chcete klid, zvolte jeho okraj. Letovisko Agios Nikitas je naopak na západě ostrova a je skvělým místem pro plavby lodí na nejznámější pláže Lefkády. Typické pro ostrov jsou menší ubytovací kapacity, většinou se snídaní nebo polopenzí. Ostrov je tedy ideální pro ty, kteří si chtějí užívat posezení v tavernách, kavárnách a restauracích a nasát pravou řeckou atmosféru. 

  

Tipy na hotely pro dovolenou na Lefkádě

 

6. Hotel Delfini leží přímo na pláži v oblíbeném letovisku Nidri. Lokalita je ideální pro malé děti nebo starší osoby, místo je z části v klidné zátoce chráněné ostrůvky. Dovolenou pořídíte za skvělou cenu. Vybavení hotelu je průměrné, je ideální pro nenáročné cestovatele, kteří ocení zejména skvělou polohu a domácí atmosféru spojenou se stravováním formou polopenze nebo light all inclusive. U polopenze a all inclusive neočekávejte nekonečné stoly jídel, ale spíše tradičnější pokrmy, které si vychutnáte ve stínu olivovníků s pohledem na moře.

 

7.  HotelOdyssey,  je terasovitě uspořádaný menší komplex s příjemnou atmosférou 100 metrů od nejbližší pláže. K vyhlášené pláži Milos Beach dojdete pěšky za zhruba 15 minut. Letní termíny tohoto hotelu bývají velmi brzo vyprodané. Je jedním z nejoblíbenějšícho hotelů pro dovolenou v Řecku na 11 a více dní. Hotel doporučujeme všem, kdo chtějí nasát řeckou atmosféru včetně specifického ubytování, milují procházky, krásné pláže a menší restaurace stejně jako klid. Hotel naopak nedoporučujeme lidem vyhledávající velká letoviska, komplexy a all inclusive resorty. 

 

 

8. Mistral je nově zrekonstruovaný hotel v jedné z nejkrásnějších míst Lefkády. Ubytování je v menší vilce. Hotel poskytuje skvělý standard a leží pouhých 150 metrů od krásné pláže. V lokalitě nechybí taverny a supermarkety.

 

9. Hotel Olive Tree je situovaný v jenom z nejoblíbenějších středisek Agios Nikitas. Ubytování s polopenzí uprostřed zahrady leží 150 metrů od pláže, ale v nejbližším okolí je více možností využití různých pláží a plážiček. Ubytování je vždy velmi rychle vyprodáno, jelikož je velmi oblíbeným poklidným místem. Hotel doporučujeme všem, kdo hledají kliendné ubytování v řeckém stylu. 

 

10. Porto Galini je větším komplexem pokojů a suit až pro 4 osoby s překrásným výhledem a pisčito oblázkovou pláží, vstupem do moře přes molo. Hotel je vhodný i pro náročnější klientelu, zejména pak pro ubytování v pokojích typu superior. Stravu je možnost zvolit formou snídaně, polopenze nebo plné penze. Ubytování doporučujeme všem, kteří hledají na ostrově vyšší standard služeb.  

 řecko dovolená lefkáda

 

 

Proč na Lefkádu?

 • překrásné široké pláže na západě ostrova s vysokými bílými skalisky
 • množství malých ostrůvků a pláží dostupných vypůjčením motorového člunu nebo na lodi Kristina 
 • malé rodinné hotely a penziony
 • pro klidnou dovolenou
 • vodopády a zelené vnitrozemí
 • pláž Agios Ioannis pro milovníky windsurfingu

Kefalonia, smaragd Středozemí

Kefalonii se přezdívá smaragd Středozemí a leží jižně od Lefkády, ostrovy jsou si podobné. Kefalonie je skvělé místo dovolené v Řecku. Představte si bílé pláže, modrou vodu, všude zeleň a klidné rybářské vesničky. Ostrov je ideálním místem pro milovníky poklidné dovolené. Kefalonia dlouhou dobu redukovala masový turistický ruch a výstavba hotelů a penzionů je velmi citlivě zasazena do okolí. Pláže, které nesmíte vynechat, jsou Myrtos, pláž Petani, Antisamos a Xi. Ubytování na ostrově Kefalonia mívají jedny z nejlepších recenzí, co se služeb týče. 

 

kefalonie dovolená 

Tipy na oblíbené hotely na Kefalonii

 

11. Porto Skala je velmi dobře hodnoceným hotelem v letovisku Skala pro nenáročné klienty. Vilky jsou rozesety po zahradě a malé plážicky potěší všechny, kteří o masový turismus nestojí. Ubytování můžete zvolit se snídaní nebo polopenzí. 

12. Hotel Ionian Sea and Villasje ideální volbou s písčitou pláží a skluzavkami pro rodinnou dovolenou. Hotel je velmi oblíbený a cenově výhodný navíc na méně probádaném a krásném ostrově Kefalonia. Doporučujeme ho všem, kteří chtějí strávit rodinnou dovolenou formou all inclusive na netradičním ostrově. 

13. Hotel Karavados Beachje tradičním řeckým hotelem 400 metrů od nádherné pláže, můžete si vybrat z několika možností stravování od snídaně, polopenze po plnou penzi. Hotel doporučujeme všem, kteří vyhledávají klid a nemají pohybové omezení.  

Proč na Kefalonii?

 • užít si poklidnou dovolenou v malých střediscích se skvěle hodnocenými službami
 • navštívit krásné pláže bez tisíců turistů, nejznámější Xi, Petani Beach, Lepeda a další
 • pro návštěvu a posezení v malých rodinných tavernách
 • jeskyně Drogarati neboli Dračí jeskyně s krápníkovou výzdobou
 • výlet na ostrov Ithaka s palácem Oddysea

 

Zakynthos, nejslunější ostrov Řecka

Ostrov Zakyntkos uzavírá souostroví Jónských ostrovů. Jedná  se o hornatý zelený ostrov s překrásnými plážemi. Říka se, že je nejslunečnějším ostrovem Řecka. Zakynthos lze doporučit jak pro rodinnou dovolenou, tak těm, kteří vyhledávají množství zábavy. Hodně pláží je písčitých, nejznámější je Navagio Beach s vrakem lodi, dostupná zejména lodí, je oblázkovo písčitá s překrásnou modří vody. Skvělá je také Kalamaki Beach, která je klidnější a je místem, kde se líhnou želvy Kareta. Zakynthos je také bohatý na faunu, od zmíněných želv po tuleně a delfíny, které můžete v určitých měsících pozorovat.

  

Tipy na oblíbené hotely na Zakynthos

 

14. Hotel Astir Beach leží přímo na několik kilometrů dlouhé pláže nedaleko centra Laganas (800 m). Hotel je ideální volbou pro dovolenou na pláži spojenou se zábavou v centru letoviska. Stravování můžete vybrat formou polopenze tak all inclusive. Hotel doporučujeme všem, kteří mají rádi turistický ruch spojený se širokou písčitou pláží hned u hotelu. 

 

15. Hotel Denise Beach patří naopak ke klidnějším hotelům v Laganasu, což ocení páry, které vyhledávají klidnější dovolenou v menším komplexu. 

 

16. Palazzio Zante jedná se o velký komplex dvou vzájemně propojených hotelů s bazénem a skluzavkami ležícím nad písečnou pláží. Hotel poskytuje all inclusive a je ideální pro rodinnou dovolenou za rozumnou cenu. Nedoporučujeme ho osobám s omezenou hybností (hotel leží na kopci) a lidem, kteří hledají klid.

 

17. Olea All Suite je luxusní resort pro pohodovou kliednou dovolenou náročných turistů a cestovatelů. Pláž leží 800 metrů, kde přepravu zajišťuje hotelový minibus. Hotel doporučujeme všem, kteří si chtějí odpočinout v luxusním prostředí hotelu. 

 

18. Macedonia aparthotel leží 400 metrů od nákupních a stravovacích možností. Hotel má skvělé hodnocení a doporučujeme ho všem nenáročným cestovatelům, hledajícím poklidnout dovolenou avšak v dosahu zábavy a krásné pláže. vše za rozumnou cenu. 

 

zakynthos dovolená

 

Proč na Zakynthos?

 • za překrásnými písčitými plážemi s modrou vlajkou
 • za širokým výběrem ubytování a letovisek, každému dle gusta
 • za pozorováním želv, delfínů a větších ryb
 • pro milovníky hudby, která každý večer rozeznívá taverny
 • kvůli výletu na Navagio beach s vrakem lodi a překrásnou pláží - v roce 2023 bohužel z bezpečnostních důvodů bude pláž uzavřena

Rhodos, od května do října

Přesouváme se do Egejského moře, kde leží ostrov Rhodos. Na Rhodosu převládá krásné počasí od května do října, každý turista si přijde na své. Ostrov není tak zelený, jako ty v Jónském moři, ale najdete zde jak překrásné zlatavé písečné pláže, tak historické památky. Historie si nejvíce užijete v hlavním městě Rhodos, kde je historické centrum zapsáno jako kulturní dědictví UNESCO. Nejoblíbenější letoviska jsou Faliraki s širokou písečnou pláží a bohatým nočním životem. Na východě ostrova leží překrásná vesnička Lindos, zde projdete úzké uličky až nahoru k mohutné Akropoli.

 

rhodos dovolená

Oblíbené hotely na Rhodosu

 

19. Sun Beach Lindos je ideální hotel ke strávení aktivní dovolené, ať už poznáváním okolí, koupáním na nádherné pláži nebo využitím aktivit v rámci hotelového komplexu. Hotel doporučujeme všem, kteří hledají bezstarostnou dovolenou, díky all inclusive.

 

20. Kolymbia Star je oblíbeným cílem nenáročných rodin pro pohodovou dovolenou s all inclusive a vodními atrakcemi. Dovolenou seženete za výhodnou cenu. Hotel doporučujeme všem věkovým skupinám. 

 

21. Golden Odyssey leží sice skoro kilometr od moře, nicméně na pláž vás doveze hotelový autobus. Hotel je rájem pro rodinnou dovolenou, je zde množství vodných atrakcí a služeb pro malé i velké. Hotel je ideální pro rodinnou dovolenou s all inclusive, kterou plánujete strávit převážně v rámci hotelového areálu nebo pláže.  

 

22. Hotel Evita Resort je velmi oblíbený hotelový komplex za skvělou cenu s all inclusive jak pro páry, tak rodiny s dětmi a na okraji rušnějšího letoviska. Hotel má bazén se skluzavkami stejně jako mnoho typů ubytování. Své si zde nakde každý. 

Proč na Rhodos?

 • za antickou historií a památkami, kterými je ostrov protkán
 • ideální pro rodinnou dovolenou plnou zábavy a all inclusivu
 • za zlatavými písečnými a písečito oblázkovými plážemi na východě ostrova
 • pro milovníky windsurfingu na západě ostrova
 • pro všechny vyhledávající zábavu ve večerních hodinách v rozlehlých letoviscích
 • velké množství hotelových komplexů, ale také malých rodinných penzionů

Kréta, historický skvost

Není snad řeckého ostrova, který by byl známější pro svoji bohatou historii než Kréta. Kréta je také největším z řeckých ostrovů a také nejnavštěvovanějším místem pro dovolenou v Řecku. Pět kilometrů od hlavního města leží palác Knossos, archeologické naleziště z doby bronzové. Výhodou je velké množství lodních výletů na okolní ostrovy, třeba Santorini. Kréta má také skvělou turistickou základnu, od obrovského množství ubytovacích kapacit, po zábavní parky, vodní sporty a kulturní akce. Převládají zde krásné písčité pláže, které jsou na severu ostrova široké, vhodné k dlouhým procházkám. Na jihu ostrova naleznete naopak pláže členité, malé s  romantickými zátokami. 

kréta dovolená

 

Tipy na oblíbené hotely na Krétě

23. Achlia je nove zrekonstruovaný pohodlný klidný aparthotel pro všechny, kdo vyhledávají klidnější letoviska Kréty. Vše potřebné je v bezprostřední vzdálenosti od hotelu. Hotel doporučujeme všem, kdo si chtějí vychutnat řeckou atmosféru. 

 

24. Sofia studia bez stravy mají skvělé hodnocení a jsou ideální pro všechny kdo hledají dovolenou v poklidném duchu za velmi výhodnou cenu, do centra střediska je to pár kroků stejně jako na skvělou pláž. 

 

 25. Dessole Dolphin Bay je skvělýma a jedním z nejpoptávanějších hotelů pro rodiny s dětmi na ostrově. největší předností hotelu je jeho poloha přímo u pláže a zábava v podobě skluzavek pro děti. Nechybí stravování formou all inclusive. 

Proč na Krétu?

 • díky největšímu výběru hotelů a zábavy z řeckých ostrovů
 • kvůli návštěvě krásných pláží - romactických pláží na jihu a širokým plážím na severu ostrova s množstvím hotelů a taveren
 • pro milovníky historie je Kréta ostrov, který musí jednoznačně navštívit
 • denní výlety na ostrov Santorini
 • pro milovníky turistiky je zde soutěska Samaria
 • Kréta je největší ostrov a co se týče zážitků, nabízí nejvíce z Řeckých ostrovů

Kos, s nádechem orientu

Nejblíže Turecku leží oblíbený ostrov Kos. Kos je typický pro svoje písečné pláže. Své si najdou jak milovníci širokých pláží, tak návštěvníci preferující malé zátoky. Kos je oproti Krétě klidnější, však je také menší. Jednou ze zážitků může být lodní výlet do Turecka, kdy Bodrum je opravdu za rohem. Atmosféra na Kosu je hlavním lákadlem, do dnešní doby se zde uchovala tradiční řemesla jako tkalcovství, hrnčířství, ale samozřejmě také výroba tymiánového medu a olivového oleje. 

 

kos dovolená 

 Oblíbené hotely na Kosu

26. Aegean Village leží u krásné pláže, kterou od hotelu dělí pouze pobřežní komunikace. Stravování je formou polopenze. Jedná se o oblíbený rozlehlý areál jak pro dvojice tak rodiny s dětmi.  Pokud hledáte příjemnou dovolenou s relaxací zejména v rámci hotelového areálu a pláže, zkuste tento hotel.   

 

27. Kipriotis panorama Aqualand je vhodným hotelem pro strávení příjemné rodinné dovolené plné koupání v bazénech, zábavy na skluzavkách a tobogánech s krátkou vzdáleností od letiště. Nechybí stravování all inclusive. 

 

28. Gaia Village je velmi oblíbeným hotelem nedaleko nádherné pláže s bílým pískem. Je ideálním místem pro strávení dovolené s all inclusive. Hotel je vhodný pro všechny věkové kategorie

 

29. Hotel Atlantis leží přímo u písčito-oblázkové pláže a je velmi oblíbenou ubytovací kapacitou na ostrově díky různým možnostem ubytování. Nechybí all inclusive. 

 

kos island

Proč na Kos?

 • pro klidnější dovolenou na krásných plážích poblíž Turecka
 • za pohostinností místních
 • můžete si projet oblíbená letoviska na půjčeném kole
 • pro milovníky archeologie
 • výlet na vulkanický ostrov Nyssiros, kde se můžete projít po kráteru spící sopky

Santorini, nezapomenutelná romatika

Nenajdete asi romantičtější ostrov než je Santorini. Nesmíte vynechat vesničku Oia s bílými stavbami s typickými modrými střechami zasazenými na úpatí skalisek. Čekají vás úzké uličky a dechberoucí západy slunce. Není divu, že Santorini je jedním z nejfotogeničtějších míst na světě. Ostrov je oblíbeným místem svateb, líbánek a celkově všech zamilovaných. Také je sopečného původu, proto jsou pláže tmavší a písčité. Písek je zde hrubší, není tedy úplně vhodný pro nejmenší děti.

Oblíbené ubytování na Santorini

30. Kamarela apartments jedná se o příjemný malý hotel pouhých 50 metrů od moře. Jedná se o ideální místo pro všechny, kteří hledají pohodu, klid a atmosféru menšího letoviska. 

Proč na Santorini?

 • kvůli nezapomenutelné romantice ostrova
 • navštívíte tmavé vulkanické pláže
 • na ostrově nenajdete množství velkých hotelových komplexů, spíše menší stavby citlivě zasazené do okolí

 

Kdy vyrazit do Řecka na dovolenou?

Za památkami a kulturou je vhodné vyrazit mimo hlavní sezónu, kvůli vysokým teplotám. Dovolenou v Řecku u moře je nejlepší naplánovat od května do října. V květnu se teploty pohybují už na příjemných 25 C, stejně jako v říjnu. Nejvyšších teplot se dočkáte v červenci a srpnu. 

 

Ubytování a strava v Řecku

Nečekejte v Řecku All inclusive tak bohaté jako při dovolené v Egyptě, vynahradí vám ho ale jeho chuť, kvalitní oleje, řecké sýry a místní ovoce. Hotely o dvou nebo třech hvězdičkách jsou vždy jednoduše a stroze vybaveny, připravte se na to. Věktšina ubytovacích kapacit je menších hotelů nebo penzionů, které provozují místní. Informace ohledně dovolené u moře 2023 jsme se snažili shrnout v tomto článku

  

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

Copyright © 2016 - 2022 Všechna práva vyhrazena.