Recenze Villa Jelena

 

Příjemné je, když objevíte krásnou lokalitu ke strávení dovolené nedaleko České republiky. O Bristu jsem psala v minulém článku. Možností ubytování v této lokalitě je samozřejmě povícero. Dovolenou v Chorvatsku jsem kupovala jako zájezd přes naší agenturu. Díky skvělé jarní akci s autobusovou dopravou za polovic. Rozhodla jsem se pro Penzion Jelena. Kompletní recenzi máte zde.

Před státními svátky v červenci tedy sedáme s kamarádkou v Brně do autobusu české cestovní kanceláře. Jedná se o nejvytíženější termín léta, proto není divu, že z Brna odjíždíme s hodinovým zpožděním. Autobusu není co vytknout, důležitá je klimatizace, která funguje. O cestu se starají dva řidiči. Problém nastává až druhý den dopoledne, kdy vysazujeme klienty v jednotlivých letoviscích. Asi třikrát se vracíme, protože jsme někoho zapomněli vysadit, nebo naopak někoho vysadili dřív a do třetice ubytování úplně minuli. Ale dorazily jsme!

 

Penzion (Villa) Jelena

Penzion Jelena se dopoledne uklízí po předchozích klientech. Kufry si tedy necháte v chodbě nebo na terase a nejlíp ty dvě hodiny čekání na pokoj strávíte na pláži. Takže plavky a osušku někam nahoru, ať se vám vše dobře hledá. Vhod přijde také osvěžení, které nemůžete minout, pokud se dáte zhruba 300 metrů od Jeleny doleva po silnici lemující pláže. Restaurace se jmenuje Gaga (pozn. k r. 2017, lokalitu jsem navštívila znovu a restauraci mají jiní majitelé, kvalita šla bohužel dolů, uvidíme příští rok).

Vila Jelena 2

Foto: první patro

Ubytování

Od delegátky okolo oběda dostáváme klíče a jdeme se ubytovat do prvního patra, do pokoje, který jsme si vybraly už při rezervaci dovolené. Z pokoje je krásný výhled na moře, jen ten čelní pohled nezapomenout vyfotit. 

Vybavení pokoje je jednoduché. Postel, skříně, koupelna a Wifi, kterou nejvíc chytnete na chodbě. Skvělý je balkon s posezením. Většina pokojů směřuje na moře, jeden směrem na hory a některé pokoje mají francouzská okna do boku, tyto pokoje jsou levnější. Je možnost připlatit si klimatizaci za 8 EUR na den. Jediné co bych vytkla je, že postel byla na můj vkus moc měkká.  

Vila jelena

Pokoj

Strava

Součástí zájezdu je také polopenze. Máte na výběr vždy ze dvou jídel k večeři, které si den dopředu zakroužkujete. Majitelky jsou skvělé, ve všem vyjdou vstříc. Velké množství pochutin je domácích. Večeře, co si pamatuji, tak ryba, kuře, nějaké smažené maso, těstoviny. Snídaně bufetové, káva, čaj, mléko, salámy, sýry, musli, ovoce, jogurty, zelenina, sladké pečivo, marmeláda. 

Co se týče dalších možností stravování, určitě doporučuji zmíněnou restauraci Gaga. Jídlo měli naprosto fantastické za dobré ceny. Dobré točené Karlovačko, pro děti pizza. Koktejly, víno, mořské plody, no na co si vzpomenete. Pokud máte chuť na něco ze supermarketu, doleva od ubytování po silnici, která se vine za Vilou Jelena, dojdete k supermarketu, který je zhruba 5 minut chůze. Za 20 minut chůze dojdete po proměnádě do Gradacu, kde seženete uplně všechno. 

Vila jelenaRestaurace Gaga

Pláže

Pláže. Osobně se mi nejvíc líbí malé plážičky, které jsou hned pod ubytováním v Bristu po schodech dolů. Vyjdete od ubytování, dáte se doleva a tam je asi po 40 m schodiště dolů. Pláže máte nalevo i napravo. Voda byla celou dobu pobytu čistá. Ježka jsem nezahlédla ani jednoho. Pláže jsou samozřejmě oblázkové, vezměte si boty do vody, budou se hodit. 

Chorvatsko Brist 3

Pláž pod penzionem

Obrovské plus vidím v této lokalitě v tom, že zde si turistů váží a přeplněné pláže zde neuvidíte. 

Pokud máte rádi živější místa, zkuste Gradac, o tom jsem psala v dalším článku o Chorvatsku.  

 tlatko zjezdy

 

Související články:

Kam do Chorvatska, část první Brist

Gradac, Kam do Chorvatska část 3.

Crikvenica, kam do Chorvatska část 2. 

Super je také článek Kapverdy, nejčtenejší dovolená na webu. 

 

 

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

Copyright © 2016 - 2022 Všechna práva vyhrazena.