Co navštívit v Budapešti?

 

Budapešť je kouzelné město, které nabízí mnoho míst k návštěvě, levné a kvalitní ubytování a zejména mnoho termálních lázní.

Ideální pro zimní zahřátí. Do hlavního města Maďarska se dá pohodlně docestovat během pár hodin autem, autobusem nebo vlakem. K poznání a relaxaci vám stačí i tři dny. Prodloužený víkend v Budapešti si zorganizujete během hodinky na internetu.

 

Doprava do Budapešti

Nejraději jezdím do Budapešti autobusem. Z Brna, potažmo Prahy, jezdí přímé linky, které Vás vysadí za necelých pět hodin poblíž metra a do centra pohodlně docestujete metrem. Cesta autobusem je také ta levnější varianta. Varianta vlakem je také pohodlná, na co si dejte pozor, nechte si na mezinárodní pokladně vyčíslit cenu jednosměrné a zpáteční jízdenky, ceny jsou téměř shodné. Ve skupině dostanete tektéž větší slevu.V metru můžete platit hotově nebo kartou, terminály jsou i ve slovenštině :-). Metro je přehledné a na každé ze čtyřech linek jezdí jiný typ souprav - pro nadšence tohoto typu.

 

Ubytování v Budapešti

Každý si v Budapešti určitě vybere. Můžete strávit noc v hostelu nebo vybrat z velkého množství hotelů. Ceny se pohybují zhruba od 300 Kč na noc v závislosti na typu ubytování. Z několika pobytů mi utkvěl v paměti Carlton Hotel Budapest, nejtišší a nejklidnější hotel, co jsem kdy v Budapešti navštívila. Hotel leží pod Rybářskou baštou a Budským hradem, k oběma památkám vystoupáte během několika minut, Zvonkový most je vzdálen zhruba 400 m. Z hotelu lze dojít pěšky i na známé lázně Géllert, procházkou zhruba půl hodiny po břehu Dunaje. Cenově zhruba 700 Kč na osobu za noc. 

Carlton BudapestZdroj:carlton-hotel-budapest.hotel-ds 

Kdo se chystá spojit prohlídku Budapešti s čekáním na letecký spoj z letiště Ferenze Liszta, doporučujeme Hotel Chesscom, který leží u stanice metra, vlaku a autobusů Köbánia-Kyspest. Z nádraží odjíždí každých 15 minut autobus na letiště a do centra dojedete za 15 minut metrem. 

 

Co navštívit v Budapešti

V Budapešti musíte určitě navštívit zmiňovanou Rybářskou baštu s dechberoucím nočním výhledem, návštěvu bašty spojte s prohlídkou Budského hradu. V teplejších měsících přijde vhod procházka a relaxace na Markétině ostrově, zeleném pokladu mezi Budou a Peští. Fascinující je také budova parlamentu, která je dominantou levého nábřeží. Pro milovníky nákupů, určitě zajeďte na centrální krytou tržnici Vásárcsarnok, mezi nejčastější úlovky patří Tokajské víno, paprikové klobásy a salámy, kaviár a paprika. Pozor v neděli je zavřeno. 

 

Termální lázně

V Budapešti naleznete přes stovku termálních pramenů, byla by obrovská škoda lázně v Budapešti nevyzkoušet. Nejznámější lázně jsou Széchenyi a Géllert. Széchenyi se nachází uprostřed městského parku na konci Andrássy útca. Lázně mají 18 bazénů včetně plaveckých. Géllert leží na opačném břehu s 13 bazény s teplotou vody mezi 26 až 38 C. Pokud chcete lázně navštívit opakovaně, doporučuji zakoupit zvýhodněné víkendové nebo týdenní vstupy. Pro milovníky soukromí a menších lázní doporučuji Király, jedná se o maličké turecké lázně mimo turistický ruch, je zde i sauna, ceny jsou několikrát nižší než u lázní nejznámějších. 

 

Budapešť má celoročně co nabídnout, tři noci ve dvou Vás vyjdou na vlastní pěst dle kvality ubytování zhruba na 4-5 tis. Kč se stravováním v restauracích.  Co jsem porovnávala s cestovními kancelářemi, tak ceny jsou za uvedený počet dní i dvojnásobně vyšší. 

Pokud pokukujete po nějaké dovolené u moře, podívejte se na články o zájezdech

 

 

 

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

Copyright © 2016 - 2022 Všechna práva vyhrazena.