Kam v lednu k moři? 10 tipů s odlety z České republiky

Zvažujete lednový útěk za sluncem a teplem? Váháte kam v lednu k moři, ať už do exotiky nebo naopak co nejblíže, protože preferujete krátké lety? Pojďme se blíže podívat na nejoblíbenější destinace pro tento rok. 

 

1. Kanárské ostrovy, Španělsko

Proč sem? Kanárské ostrovy jsou ideální pro svojí návštěvu v lednu. Na většině ostrovech panují teploty kolem 20 až 23 °C. Tato doba je ideální jak na pobyt na pláži, tak pro poznávání ostrovů. Všeobecně, teplejšími ostrovy v lednu jsou Tenerife a Gran Canaria. Na Fuerteventuře a Lanzarote více fouká, tedy je zde pocitově nižší teplota. 

Kompletní nabídku dovolené naleznete zde

kam v lednu k moři

Play de las Teresitas, Tenerife v lednu

2. Spojené arabské emiráty (SAE)

Proč právě sem? SAE v lednu nabízí teploty okolo 25 °C, což je příjemné až teplé počasí pro prozkoumávání moderní architektury, nákupních center a písečných pláží. Stejně jako kvalitních hotelů a uživání si skvělého servisu. Tyto měsíce jsou pro návštěvu a dovolenou naprosto ideální, jak díky nižší sezóně, tak příjemnému podnebí. Dovolenou můžete volit jak přímo v Dubaji tak v okolních emirátech. 

Kompletní nabídku dovolené naleznete zde

3. Egypt

Egypt v lednu láká teplotami okolo 22 °C. Hurghada je oblíbenou destinací pro ty, kteří chtějí spojit slunce a zábavu s potápěním v Rudém moři a návštěvou historických památek. Marsa Alam je celkově klidnejší část Egypta. Říká se, že podmínky pro snorchlování jsou zde lepší než v Hurgadě a v lednu je zde nepatrně tepleji. Obrovskou výhodou Egypta je možnost výběru z tisíce hotelů v rámci nabídky. Ceny jsou v lednu na svých minimech, dovolenou tedy můžete pořídit za pár korun. Jen rada, nevybírejte vždy to nejlevnější, stačí připlatit pár set korun a seženete kvalitní, dobře recenzované hotely se skvělou stravou. 

Kompletní nabídku dovolené naleznete zde.

4. Kapverdy

Proč právě sem? Kapverdy v lednu nabízejí teploty kolem 24 až 26 °C a krásné bělostné pláže. Sal je ideální pro klidný pobyt a ochutnávání místní kuchyně, kdy je zde větší turistické zázemí, zejména v lokalitě Santa Maria. Ostrov Boa Vista je klidné místo, kde převládají spíše hotelové resorty na opuštěných plážích. Co se týká koupání, s dětmi volte v lednu spíše ostrov Sal, kde je oceán klidnější a lépe se zde koupe. Kapverdy jsou exotikou s krátkou dobou letu, míří sem přímé lety z České republiky.

Kompletní nabídku dovolené naleznete zde.

Sal Santa Maria pl

Kapverdy, Sal - Santa Maria

5. Thajsko

Thajsko je naprosto ideální lokalitou pro pobyt v lednu, kdy láká skvělými teplotami kolem 30 °C. Kromě pláží můžete zažít thajskou kulturu, ochutnat exotickou kuchyni a prozkoumat nádherné chrámy. Thajci jsou velmi přáítelští lidé a budete se zde cítít naprosto bezpečně a jako v bavlnce. Výhodou Thajska je, že strava a služby v místě jsou velmi levné. Nebojte se tedy navštívit místní trhy a restaurace. Tím, proč navštívit Thajsko v lednu je také to, že sem míří přímé lety z Prahy, tedy je tato země velmi dobře přístupná a ceny zájezdů jsou skvělé. 

Kompletní nabídku dovolené naleznete zde

IMG 0594 1

Koh Phangang, Thajsko

6. Vietnam

Vietnamu stejně jako Thajsko nabízí v lednu skvělé teploty, ty jsou nepatrně nižší než v Thajsku, okolo 25 až 28°C. Tato destinace spojuje relaxaci na pláži s možností poznávat místní kulturu a historii. Platí zde, stejně jako v Thajsku, že se jedná o bezpečnou klidnou destinaci s obrovskou možností poznávání. Opět výhodou je možnost dopravit se do Vietnamu přímými lety z České republiky za skvělé ceny.

Kompletní nabídku dovolené naleznete zde.

7. Srí Lanka

Srí Lanka v lednu láká svým tropickým klimatem (teploty okolo 30 °C), těšit se můžete na nádherné pláže a historická města, jedinečnou přírodu a atmosféru. Ne nadarmo je Srí Lanka častým únikem před stresem naší moderní západní civilizace. Vydejte se na tento krásný ostrov, užijte si volna a pohodlí, díky přímým letů v Čeeské republiky.

Kompletní nabídku dovolené naleznete zde.

8. Dominikánská republika

Punta Cana v Dominikánské republice nabízí v lednu teploty kolem 28 °C. Bílý písek a teplé moře vytvářejí rajské podmínky pro odpočinek. Dovolená v Karibiku je skvělým cílem dovolené v exotice, kterou by si každý jednou měl zažít. popíjejte drinky z kokosu, vyrazte za přírodou, kterou mi v Evropě neznáme a užijte si nádherné zcenérie. Opět, do Dominikánské republiky se dopravíte pohodlně přímými lety z Prahy. Vybírat můžete z množství hotelů, které splní každé vaše přání. 

Kompletní nabídku dovolené naleznete zde.

9. Kuba

Kuba je cílem mnoha turistů a cestovatelů, nejenom pro svoje krásné pláži, ale také kulturu. Varadero na Kubě v lednu přivítá teplotami okolo 26 až 28 °C a jedná se o nejznámější turistické letovisko na ostrově. Zde si mužete užít karibskou atmosféru, zkoumat místní kulturu a samozřejmě se opalovat na pláži. na Kubu vás přepraví, pokud chcete, také přímé lety z Prahy. 

Kompletní nabídku dovolené naleznete zde.

10. Zanzibar, Tanzanie

Výběr skvělých destinací pro leden u moře zakončíme Zanzibarem. Proč  vyrazit právě sem? Zanzibar v lednu nabízí teploty kolem 30 °C, je tedy naprosto ideální pro milovnky vysokých teplot a sluníčka. Zanzibar je ideální pro všechny milovníky pláží, moře, přírody, koření a skvělé kuchyně. Mírí sem i mnoho potapěčů a vyznavačů šnorchlování. Užijte si pobyt v krásných tradičních resortech. Opět v případě zájmu můžete využít i přímé lety z ČR. V lednu jsou ceny zájezdů také velmi přívětivé.

Kompletní nabídku dovolené naleznete zde.

 

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

Copyright © 2016 - 2024 Michaela Novotná Všechna práva vyhrazena.