Kam na dovolenou k moři v roce 2024 k absolutní spokojenosti? 13 tipů s konkrétními doporučeními

 

Jste zvyklí v tuto dobu řešit kam na dovolenou k moři? Váháte, kam vyrazit a užít si co nejlepší dovolenou? Připravili jsme pro vás průvodce s konkrétními tipy, jak na destinace tak skvělé hotely, kam vyrazit na dovolenou v roce 2024. Víte které destinace a proč jsou letos tak populární? 

 

Nejlepší dovolená pro rodiny s dětmi

Za nejlepší destinace pro rodiny s dětmi se běžne považují místa, kde disponují hotely příjemným zázemím pro děti tak dospělé. Ve většině případů dnes převládá rodinná dovolená se stravováním formou all inclusive, kdy rodiče nemusejí řešit stravu a pití během pobytu. Hotely, kde nalzneme aquaparky, dětská hřiště a animační zábavu nejčastěji najdeme v Turecku, Egyptě, Tunisu, Bulharsku a také na některých ostrovech v Řecku. Plážový servis, který je také častým požadavkem rodin je pak většinou zdarma v Turecku, Egyptě, Tunisu a co se týče Bulharska a Řecka tak je běžný spíše u vyšších kategorií hotelů nebo u hotelů, ležících u vlastních pláží. Dalším běžným požadavkem je krátká doba letu, která je v rámci většiny destinací přijatelná, stejně jako je většina destinací dostupná z několika letišť v ČR. Písečné pláže pak najdeme ve většině zemí Středozemí, stačí jen vybírat.

kam na dovolenou s dětmi k moři

Kos, skluzavky v areálu

Skvělá dovolená pro páry

Páry často míří do menších středisek a lokalit, pokud preferují klid a pohodu. Nejčastěji se jedná o Řecko, následuje Itálie, Baleárské ostrovy, Kanáry nebo Kapverdy. Většinou převládá požadavek na stravování formou polopenze u větších hotelů all inclusive. Ti kdož vyhledávají naopak noční zábavu, ti většinou míří na Mallorcu, Ibizu, na pevninské Španělsko nebo do živých letovisek v Řecku jako je například Laganas nebo Faliraki. Páry také často volí dovolenou ve vlastní režii, tedy nákup letenek a následně ubytování, oblíbenými místy jsou Malta, Kanárské ostrovy, Barcelona a italská města. 

laganas zakyntkos

Laganas, Zakynthos

Exotika v létě

Hodně turistů chce poslední roky využít letní dovolenou k návštěvě exotiky. Vhodným adeptem jsou Kapverdy, protože se jedná o exostiku v Atlantiku kam se dostanete za 6 hodin letu, do hledáčku se také dostává Omán a Spojené Arabské Emiráty, ale zde počítejte s opravdu vysokými teplotami. V léíte nění problém se vypravit ani do Kartibiku, na Mauricius nebo do tanzanie či na Zanzibar. 

 

Nejoblíbenější destinace ve first i last minute dovolených

Nejoblíbenějšími místy jsou poslední roky Řecko, Bulharsko a Turecko, vlastní dopavou pak Chorvatsko, sever Itálie a Černá hora. Do popředí se také dostává Albánie. U zěchto zájezdů, zejména pokud jste početnější rodina, počítejte s tím, že v last miute zájezdech je nabídka velmi omezená. 

 

Nejlevnější dovolená u moře

Nejlevnější dovolenou letecky letos seženete do Bulharska, Tuniska, Turecka a Egypta. Autem pak vychází velmi výhodně Černá Hora, Itálie a samozřejmě oblíbené Chorvatsko. 

 

13 TOP destinací pro rok 2024 kam na dovolenou

 Ať si jedete či letíte na dovolenou odpočinout nebo naopak chcete strávit své volno aktivně, nechte se inspirovat 14 tipy na destinace, kam na dovolenou. Na základě čeho byl tento žebříček sestaven? V cestovním ruchu se pohybuji již přes 10 let, sleduji trendy v dovolených, nabídky a novinky u cestovních kanceláří a také statistiky poptávaných zájezdů a lokalit. Na základě těchto infomací, vnikl tento žebříček. 

 

1. Řecko

Řecko a dovolená v Řecku je již třetím rokem jednou z nejpoptávanějších. Důvodem je rozmanitost Řecka, stejně jako rozmanitost toho, jak dovolenou strávit. Hledáte bělostné pláže? Vyrazde na Lefkádu nebo Zakynthos či Krétu. Láká vás dovolená spíše v zelených kopcích? Leťte na Korfu. Historii a skvělé písečné pláže si užijete na Rhodosu či Kosu. Nejznámější památky Řecka pak navštívíte ideálně z pevniny. Řecko je populární poslední roky také díky svým cenám, ať už zájezdů, tak cenám v místních podnicích. Třetím bodem oblíbenosti řecka je ten, že si zde najde ubytování podle svého gusta každý, od klidných studií po velké hotely s aquaparky. Řecko je tedy takovou top destinací pro rok 2024 jak pro páry, jednotlivce tak početnější rodiny. V rámci zájezdů počítejte navíc s mnoha možnosti odletů z českých letišť. 

 

Doporučení na hotely v Řecku

Gaia Royal, Kos pro pohodovou dovolenou

Pokud hledáte pohodovoou dovolenou jak pro dvojice nebo rodiny s dětmi, jak malými tak většími. Ideální je hotel Gaia Royal. Jedná se o místo pro opravdový odpočinek nedaleko krásné písčité pláže. 

Ionikos, Kos s pravou řeckou atmosférou

 Je ideální hotel pro strávení dovolené pro všechny, kteří nevyhledávají velké hotelové areály, milují řeckou atmosféru, taverny a klidná místa. Hotel doporučuji zejména dvojicím. 

ionikos

Hotel Ionikos

Ikos Dassia, Korfu pro nejnáročnější

Kdo zná řetězce Ikos ví, že se jedná o jedny z nejluxusnějších dovolených na světě. Vyjímkou není ani Ikos Dassia na Korfu. O všech nej nemá cenu se ani rozepisovat. Chcete nezapomenutelný zážitek a exkluzivní služby? Vyrazte.

ikos dassia

Hotely Ikos

 

Relax, Rhodos pro milovníky klidu

 Jedná se o pohodovou variantu dovolené v Řecku na oblíbeném ostrově Rhodos, hotel je skvělou variantou jak cenově tak svými službami a lokalitou. Jak pro rodiny tak dvojice. 

 

2. Bulharsko

 Bulharsko, někdo ho miluje a druhý říká, že ho neláká. Proč? Hodně z nás má zažité roky minulé, kdy služby v Bulharsku dost pokulhávaly. Nicméně to, že Bulharsko má jak skvělé písčité pláže, tak nádhernou přírodu, tak i majitelé služeb na svých hotelech a postkytování služeb velmi pracují a snaží se turistům poskytnout dobrou péči. Mnoho hotelů bylo v posledních letech zcela zrekonstruováno. Můžete tedy vybírat, jak z větích ubytovacích zařízení s aquaparky, tak z malých levných penzionů, opět, na své si přijde každý. Dalšími důvody, proč dovolenou vybrat je skvělá celková cena dovolené, mnoho výhod pro rodiny s dětmi při koupi zájezdů a také krátká doba letů z mnoha letišť v ČR no a posledním bonusem jsou mělké písčité pláže vhodné pro nejměnší. 

 

Doporučení na hotely v Bulharsku

Hotel Kotva, Bulharsko pro děti

 Jedná se o jeden z nejvyhledávanějších hotelů pro rodiny s dětmi s vlastním aquaparkem v dobré lokalitě, jak blízko pláže tak centra letoviska. Lze využít jak leteckou dopravu případně vyrazit vlastním automobilem. 

Azalia, Bulharsko pro rodiny i páry za super cenu

 Hotel Azalia leží přímo na písčité pláži, v rámci areálu nechybí ani skluzavky a bazény, hotel je tak skvělým místem pro rodinnou dovolenou, navíc za skvělou cenu.

 hotel azalia

Hotel Azalia

3. Kanárské ostrovy

O Kanárských ostrovech by se dala napsat minimálně kniha s doporučením. Tak začneme výhodami, proč jsou tyto ostrovy ve výběru top destinací kam na dovolenou. Za prvé, vyrazit můžete kdykoliv během roku, ano v zimních měsících je zde chladněji, ale i 21 C v lednu je krásných, oproti naší zimě. Každý z ostrovů je jiný, tedy neustále je co poznávat. Tím, že se jedná o ostrovy v Atlantiku, je zde v letních měsících příjemněji než ve Středozemí. Jedná se o EU, tudíž vám stačí občanský průkaz a je zde veškerá občanská vybavenost. Z ostrovů vybírejte z Lanzarote, tedy sopečného ostrova s vulkanickým pískem, jedná se o klidý ostrov. Fuerteventura je ostrovem bilých nekonečných pláží, jedná se také o poklidný ostrov. Ostrov Gran Canaria je větší a přináší mnoho možností poznávání, ale také zábavy. Tenerife je pak strov nejvíce zalidněný s největšími možnostmi zábavy, poznávání, ale také odpočinku a výběru ubytovacích zařízení. Dříve byly Kanárské ostrovy symbolem luxusu, nyní je však pořídíte za stejnou cenovou relaci jako dovolenou ve Středozemí.

 

Doporučení na hotely na Kanárských ostrovech

Hotel Club Sirocco na Lanzarote 

Je klidným hotelem s mnoha apartmány v oblíbené lokalitě na ostrově Lanzarote. Hledáte klidnou pláž pro koupání a několik možností stravování? Zkuste tento příjemný hotel za skvělou cenu.

Hotel Costa Taurito

Je jedním z nejoblíbenějších hotelů pro rodiny s dětmi po dlouhá léta. Hotel má skvělé služby, možnost ubytování v různých druzích pokojů a součástí zájezdu je vstup do velkého aquaparku vedle hotelu.

morro jable

Fuerteventura, Morro Jable

4. Srí Lanka

Srí Lanka je známá svojí úchvatnou přírodou, místní kuchyní, kulturní známosti a krásné pláže vše spojené s tropickým klima. Srí Lanka je letos dostupná přímými lety z ČR navíc za dobré ceny. Je tedy ideální volbou a destinací pro dovolenou mimo hlavní letní sezónu. Chcete okusit exotiku, ale pohodlně, vyrazte na Srí Lanku. 

 

Doporučení na hotely na Srí Lance

 Jetwing Jie Jie Beach 

Je bestsellerem tohoto roku. Jedná se o hotel přímo na pláži se skvělým hodnocením za skvělou cenu. 

 

5. Černá hora

Černá Hora je známá svou nádhernou přírodou, zahrnující horské oblasti, krásné pláže, jezera a údolí. Pro milovníky přírody a outdoorové aktivity, jako jsou pěší túry, horská kola a vodní sporty, je Černá Hora skvým místem k prozkoumání.Výhodou je možnost vyrazit do Černé hory jak autem, tak leteckými spoji z českých letišť. Výhodou Černé hory je, že ubytovací kapacity jsou opravdu rozmanité. Nechybí krásné rozlehlé hotely s All inclusive tak malé apartmány. Černá hora se v minulém roce stala velmi oblíbeným cílem díky pohostinosti místních, cenám a úchvatné přírodě. 

 

Doporučení na hotely v Černé hoře

 Carine Kumbor

Je skvěle hodnocený moderní hotel s vlastní pláží a stravováním formou all inclusive. Hotel má několik variant možností uvytování od páry po rodiny. 

 

6. Thajsko

Thajská kultura je bohatá a exotická, s dlouhou historií, tradičními tanci, uměním, a unikátními náboženskými památkami, jako jsou chrámy a kláštery. Thajsko je známé také svými nádhernými plážemi s bílým pískem, jasným mořem a kokosovými palmami. Oblasti jako Phuket, Krabi a Koh Samui jsou populární destinace pro milovníky slunce a moře. Proč je ve výberu právě Thajsko? Opět, využijte možnost přímým letů z ČR a skvělých zavádějích cen do této destinace. Thajsko je přívětivá země, plná usměvavých lidí, skvělé kuchyně a se skvělým zázemým v oblasti služeb. Je ideální destinací pro poznávání exotiky. Návštěvy Thajska nebudete litovat. 

 

Doporučení na hotely v Thajsku

Hotel Chada Thai Village resort

Je skvělou variantou pobytu v Thajsku s přímým letem. Volte jak polopenzi tak plnou penzi. Hotel leží uprostřed tropické zahrady a u krásné klidné pláže. Cena zájezdů je skvělá. 

 silver beach koh samui

Koh Samui pláž

7. Kapverdy

Kapverdy jsou oblíbenou destinací, kam se létá během roku bez ohledu na to kdy. Užijete si zde jak vánoce, tak letní práznidniny. Co na Kapverdách vyzdvihnout? V topce jsou proto, protože jsou ideálním místem, pokud potřebujete dovolenou, kde v hotelovém areálu absolutně vypnete, budete si užívat modrého oceánu, skvělého all inclusive a služeb. Mezi tím můžete třeba vyzkoušet surfování. Hotely jsou zde nové, skvěle vybavené, strava výborná. Najdete zde hotely, které leží u dlouhých pláží, pár menších hotelů ve středisku Santa Maria. Lety bývají přímé nebo s jedním mezipřistáním a na Kapverdy se dostanete zhruba okolo 6 hodin letu. 

 

Doporučení na hotely na Kapverdách

Oasis Atlantico Belorizonte, Kapverdy - exotika pro všechny

Chcete vyrazit do exotiky z Prahy bez přestupu? Zvolte Kapverdy. Čeká vás zde naproto úchvatný oceán. Přímo na nejlepší pláži leží hotel Oasis Atlantico belorizonce, který je vhodný jak pro dvojice tak rodiny.

 Sal Santa Maria pl

Sal, Santa Maria pláž

 

8. Itálie

Itálie samozřejmě nesmí ve výčtu destinací chybět. kdo by nemiloval italskou kuchyni, přírodu a kulturu, stejně jako historii. Mohla bych se rozepsat od možnosti návštěvy Itálie v rámci víkendů a euro trip, ale nyní se spíše zaměříme na letní dovolenou byť třeba lyže v Itálii jsou také skvělou variantou dovolené zimní. Na severní pobřeží Itálie každoročně míří mnoho turistů, kteří prferují dovolenou autem, jedná se většinou o oblasti Lido Jesolo, Bibione apod. Na jih míří více turistů letecky, v posledních letech se stala oblíbenou destinací Ischia, ale také ostrov Sardínie či Sicílie. Co je velkým lákadlem všeobecně? No přece skvělé písčité pláže a bombastická kuchyně, stejně jako krátké lety z ČR. 

 

Doporučení na hotely v Itálii

 Residence Torre

Pokud hledáte klidné příjemné a útulné ubytování na Sardínii, zvolte tuto rezidenci, Leží nedaleko krásných pláží a užijete si zde spoustu klidu, pohody. V místě najdete veškeré zázemí pro vaší dovolenou. 

 

9. Albánie

Albánie byla v minulých letech považována za destinace, o které nikdo moc neví, nebyl zde a vlastně se neví, jaké zázemí zde turisté najdou. Během několik málo let zde došlo k budování neuvěřitelné turistické infrastruktury a nyní zde najdete úžasné hotely u krásných pláží, stejně jako neobjevené vnitrozemí. Chcete vyzkoušet evropskou exotiku? Vyrazte do Albánie, ceny jsou srovnatelné s ostatními letními leteckými zájezdy. 

 

Doporučení na hotely v Albánii

Sol Tropical Durres

Jedná se o zrekonstruovaný hotel v oblíbené lokalitě s all inclusive. Součástí areálu je velký bazen, klidná zahrada a samozřejmě nechybí široká písčitá pláž.

 

10. Tunisko

Tunisko má středomořské klima s horkými lety a mírnými zimami, což činí tuto destinaci atraktivní pro milovníky slunce a tepla. Pláže jsou ideální pro odpočinek a koupání.Najdeme zde tisíce hotelů, kde si každý přijde na své a zvolí dovolenou, jakou má ve svých představách. Velká většina hotelů je také vybavena pro rodiny s dětmi, nechybí zde aquaparky a hřiště, stejně jako množství animací. Dospělí ocení jak sportovní animace tak různé wellness procesdury. Tunisko je dlouhodobě oblíbené protože sezóna zde začíná od května a končí na konci října a dovolenou zde pořídíte za naprosto bezkonkurenční ceny se vším všudy, tedy včetně kompletního stravování formou all inclusive. 

 

Doporučení na hotely v Tunisku

Cedriana Djerba, Tunisko za super cenu

Pohodovým Tuniskem je hotel Cedriana. Hledáte dovolenou s all inclusive, na dobrém místě a za skvělou cenu? Ostrov Djerba a hotel Cedriana vás nezklame.

 

11. Egypt

Egypt je domovem některých z nejznámějších historických památek na světě, včetně pyramid v Gíze, sfingy, chrámů v Luxoru a Karnaku a mnoha dalších. Egypt má také převážně horké a suché podnebí, což ho činí ideálním místem pro ty, kteří hledají slunečnou dovolenou po celý rok. Kromě toho nabízí krásné pláže na pobřeží Rudého moře a Sinajského poloostrova včetně podmořského světa v okolí Rudého moře. Stejně jako Tunisko nabízí tisíce hotelů v různých cenových relacích s různými "NEJ", od ubytování v soukromých vilkách s bazénem po menší hotely. Egypt je každoročně nejpoptávanější destinací mimo hlavní sezónu, tak oblíbeným místem pro rodinou dovolenou s většími dětmi, díky četným aquaparkům. Samozřjmě mnoho dospělých sem míří kvůli šnorchlování a potápění, což je ohromný zážitek. Cena dovolené je velmi příznivá.

 

Doporučení na hotely v Egyptě

Prima Life Makadi, Egypt - skvěle hodnocená stálice

Je jistota pro dovolenou v Egyptě. Chcete mít zaručenou kvalitu služeb, stravování a zázemí pro rodiny i dvojice? Zvolte tento hotel s dlouhodobě skvělými recenzemi.

pobřeží rudého moře

Pobřeží Rudého moře, Gemma Beach resort

 

12. Maroko

Maroko je zemí s bohatou kulturní historií, kde se střetávají arabské, berberské a africké vlivy. Můžete prozkoumat historická města, tržiště, královská města jako Fes a Marrákeš a tradice, které zahrnují hudbu, tanec a místní řemeslnou výrobu. Největším lákadlem pro dovolenou je pak zejména Atlantický oceán a jeho pláže, stejně jako zázemí velkých hotelů, které poskytují služby all inclusive. Výhodou Maroka je jeho dlouhá sezóna s příjemnými tepotami, ceny zájezdů a také poměrně krátká doba letu.

 

Doporučení na hotely v Maroku

Les Jardins dAgadir

Jedná se o rozlehlý skvěle hodnocený hotelový komplex u krásné pláže. Oceníte jak skvělou cenu, tak možnost vyžití pro děti, jelikož se v areálu nachází aquapark. Stravování je samozřejmě formou all inclusive.

 

13. Baleárské ostrovy

Mallorca, Menorca nebo Formentera jsou úžasnými ostrovy ve Středozemí. Na Mallorcu na jih míří mladí lidé, aby si užili zábavy, tak skvělých pláží. Na západ pak spíše rodiny toužící po klidu a menších plážích. Mallorka má také spoustu přírodních skvostů. Menorca je naopak manší klidný ostrov s překrásnou přírodou, stejně jako Formentera. Baleáry nabízejí možnost vychutnat si španělskou kulturu a kuchyni ve spojitosti s přírodou a krásnými plážemi. Sezóna zde také začíná v květnu a končí v říjnu. Na Baleáry míří v posledních letech hodně turistů, kteří hledají ubytování mimo velké hotely s all inclusive, ale spíše si užívají místních podniků, cestování a poznávání. 

 

Doporučení na hotely na Balárech

Hotel BG Caballero Mallorca

Jedná se o zrekonstruovaný 4* hotel, který je vhorný pro rodiny s dětmi, golfisty i páry. Pro všechny, kdo mají rádi večerní zábavu tipickou pro Mallorku. Hotel leží hned u šiiroké píščité pláže. 

 

Výhody zahraniční dovolené 2024?

U cestovního ruchu panuje ta výhoda, že se ho nedotklo markantní zdražování, protože jednoduše, kdyby k němu došlo, nikdo na dovolenou nepojede. Další výhodou je silný kurz koruny, tedy dovolená i útrata v zahraničí je velmi výhodná. Dalším bonusem jsou skvělé nabídky cestovních kanceláří, které nabízejí zakoupení dovolené za symbolické zálohy, kdy dovolenou doplácíte až blíže k odletu. Nekterá letoviska (i ta vyhlášená) a destinace se tak stávají levnějšími, než v případě pobytu v ČRSezóna 2023 byla rekordní a zažila dokonce vyšší čísla než před pandemií. Sledujte akce, first minuty, kdy máte dovolené s různými výhodami a slevami, stejně jako uplatňujte zaměstnanecké benefity. Nebojte se vyrazit na dovolenou ani mimo sezónu. Pokud plánujete dovolenou na podzim, nechte se inspirovat článkem kam na podzim k moři. Dovolenou si pak co nejvíce užijte! Stresu už bylo dost :-). 

 

 

Články dle zemí

Evropa

Bulharsko 

Chorvatsko 

Španělsko

- Mallorca

- Kanárské ostrovy

- - Fuerteventura

- - Gran Canaria 

-- Tenerife

Řecko

 

 

Oblíbené zájezdy na jaře

Kapverdské ostrovy

Egypt

Kanárské ostrovy

 

Oblíbené zájezdy v létě

Bulharsko

Ŕecko

Turecko

Mallorca

 

 

Copyright © 2016 - 2022 Všechna práva vyhrazena.